Pokazała, w jakim stanie dziecko zostawiło pokój. Nagle dostrzegła coś jeszcze

"Czasami jestem strasznie przytłoczona bałaganem, który robią dzieci. Jednak kiedy uświadamiam sobie, jak to naprawdę wygląda, to dopiero widzę, jakie piękne dzieciństwo mają" - napisała matka w nagraniu na TikToku, w którym pokazała pomieszczenie dziecka. Widok bałaganu skłonił ją do pewnych refleksji.

Rodzice często dają swoim dzieciom dużo swobody. Te umiejętnie wykorzystują ich dobroć i podczas zabaw demolują pokój jak tylko się da. I choć nie ma nic złego w takim zachowaniu, to po skończonej zabawie, maluchy niechętnie sprzątają, a obowiązek ten spada na samych rodziców. Ta matka ma na to jednak zupełnie inny pogląd. Inni mogą tylko pozazdrościć jej zdrowego podejścia i wyciągnięcia tak normalnych wniosków z sytuacji, która wydaje się dość normalna.

To wszystko wygląda, jak duży bałagan, ale kiedy zejdziesz do ich poziomu, to zobaczysz piękne dzieciństwo

- czytamy w nagraniu opublikowanym w serwisie TikTok. 

Zobacz wideo Jak zrobić domową piankolinę [Pracownia Bronka]

Pokój dziecka wyglądał jak istny armagedon. Podejście matki jednak dużo zmieniło

Nie jest łatwo zapanować nad dziecięcym temperamentem i pomysłowością. Mimo to warto wykazać się zrozumieniem i trzymać nerwy na wodzy. Ta matka, kiedy weszła do pokoju swoich dzieci, przeżyła szok. Nie trwał on jednak zbyt długo, bo kiedy opuściła pomieszczenie, to pomyślała sobie, że nie warto złościć się na dzieci. Ten bałagan pokazuje, jak dużo wolności mają dzieci. "Czasami jestem strasznie przytłoczona bałaganem, który robią dzieci. Jednak kiedy uświadamiam sobie, jak to naprawdę wygląda, to dopiero widzę, jakie piękne dzieciństwo mają moje dzieci" - napisała matka w wideo opublikowanym na TikToku. 

Choć coraz trudniej pogodzić potrzeby dzieci, to jeśli wykażemy się kreatywnością, z łatwością możemy stworzyć ciekawe pomieszczenie nawet dla rodzeństwa o skrajnie różnych zainteresowaniach. Planując pokój dla dziecka lub dzieci warto wziąć pod uwagę funkcjonalność przechowywania. Jeżeli szafy, półki czy pojemniki będą łatwo dostępne dla dzieci - łatwiej zachęcimy je do sprzątania. Dzięki temu zaoszczędzimy czas, a dziecko nauczymy dbałości o swoje rzeczy i porządku. 

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.