Posprzątała pokój 16-letnej córki. "Moja mama rzuciłaby te rzeczy na podłogę"

Mama nagrała filmik, na którym weszła do pokoju córki. Postanowiła posprzątać bałagań panujący w królestwie nastolatki. "Chciałabym, żeby moja mama była taka wspierająca" - komentuje internautka.

Wielu rodziców dokłada wszelkich starań, aby nauczyć dzieci dbania o porządek. Niektórym nastolatkom ciężko jednak wpoić ten zwyczaj. Zdarza się, że w pośpiechu rzucą ubranie na podłogę lub nie pościelą łóżka. Niektórzy rodzice zabraniają im wychodzić z domu dopóki nie posprzątają, licząc, że ta metoda wyrobi w nich dobry nawyk. Inni szybko tracą cierpliwość i bywa, że sami wyręczają swoje dzieci w sprzątaniu.

Posprzątała pokój 16-letniej córki

Mama opublikowała na TikToku filmik, na którym pokazała, jak wygląda pokój jej 16-letniej córki. Łóżko było rozścielone, na podłodze widać było liczne papierki oraz buty, a na biurku spoczywała masa różnych przedmiotów, przez co nie można było na nim pracować. Kobieta postanowiła, że wyręczy nastolatkę i posprząta pomieszczenie. "Jest jak jest. Estetycznie niezbyt zadowalająco. Wszystko, co trzeba zrobić to pozbierać kilka rzeczy. Zapewne, będziecie chcieli zapytać mnie dlaczego pomagam w sprzątaniu 16-latce i stwierdzicie, że powinna zrobić to sama. Zwykle tak jest, ale raz na jakiś czas postanawiam jej pomóc" - przyznała. Dodała, że dobrze pamięta czasy w których sama miała 16 lat i to, jak wiele rzeczy ją wówczas absorbowało. "Dużo stresu, oceny, wybieranie ubrań, przyjaciele, chłopak zastanawianie się, jaki uniwersytet wybrać" - wymieniała, kolejno podnosząc przedmioty z biurka i dokładnie je wycierając.

Zobacz wideo Marta Nowak: Żegnaj Stasiu, żegnaj Nel, nie będzie już w polskiej szkole "W pustyni i w puszczy"

"Moja mama rzuciłaby to wszystko na środek pokoju"

Kobieta doszła do wniosku, że jeżeli posprzątanie pokoju wywoła uśmiech na twarzy córki, nie widzi powodu, dla którego miałaby jej w ten sposób nie pomóc. Na końcu ułożyła maskotki i poduszki na łóżku córki i zaprezentowała swoim widzom ostateczny efekt czystego, posprzątanego pokoju. Pod nagraniem pojawiły się liczne komentarzy od internautów. Niektórzy popierali postępowanie mamy, a inni wręcz przeciwnie. "Moja 16-latka jest bardzo wdzięczna, gdy czasem to robię. To pomaga oczyścić głowę. Dobra robota, mamo!", "O nie, nie, nie. Moja mama rzuciłaby to wszystko na środek pokoju. Po powrocie ze szkoły byłby to dla mnie znak, że muszę posprzątać", "Chciałabym, żeby moja mama była taka wspierająca", "Jesteś rewelacyjną mamą" - pisali.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.