Nastolatek zapytał, czy może zrobić imprezę podczas wielkiego postu. Ksiądz zabrał głos i zachęca do jednego

Chociaż popularny na TikToku ksiądz Sebastian Picur znany jest z wyrozumiałości i łagodności, tym razem w odpowiedzi na pytanie jednego z wiernych, nie pozostawił pola do własnej interpretacji i wątpliwości. Odpowiedział konkretnie.

Wielki post to okres liturgiczny, który ma przygotować wiernych do świąt wielkanocnych. Trwa 40 dni od środy popielcowej do wielkiego czwartku, z wyłączeniem niedziel. W tym czasie wierzący powinni się powstrzymać od hucznych zabaw, a tych, którzy mają więcej niż 14 lat obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Z kolei ci, w wieku 18-60 lat powinni spożywać w ciągu dnia trzy posiłki, w tym tylko jeden do syta.

Zobacz wideo "12 lat temu nie miałam nawet pokoju, gdzie mogłabym nakarmić dziecko". Posłanka o nowym pomyśle Hołowni w sejmie

Ksiądz udziela konkretnych odpowiedzi

Ksiądz Sebastian Picur z Sanktuarium św. Jana Pawła II w Krośnie to  aktywny użytkownik mediów społecznościowych. Duchowny wykorzystuje je do kontaktu z młodymi wiernymi, doskonale wie, że w ten sposób najskuteczniej do nich trafi z treściami, które uważa, za istotne. Ksiądz Sebastian uczy religii w szkole średniej i jak widać na publikowanych przez niego na TikToku nagraniach, doskonale rozumie się z młodymi ludźmi. Na TikToku często odpowiada na nurtujące ich pytania związane z wiarą, nie boi się trudnych tematów np. in vitro, nieślubnych dzieci, braku ślubu kościelnego. 

Impreza w wielki post? Ksiądz nie pozostawia wątpliwości

W jednym z opublikowanych niedawno nagrań ksiądz Sebastian udzielił odpowiedzi na pytanie nastolatka: "Czy w wielkim poście mogę zrobić imprezę z okazji osiemnastych urodzin?" Duchowny odpowiedział: "Jeśli masz na myśli zabawę taneczną, to należy się postarać o dyspensę. Zachęcam też do świadectwa i powstrzymania się od tańca lub do organizacji po wielkim poście. Życzę ci bożego błogosławieństwa."

Pod postem duchownego pojawiły się komentarze internautów, którzy w większości nie zgadzali się z księdzem Sebastianek. Jeden z nich napisał: "Rób huczną, bo osiemnastkę ma się raz".

Czy impreza w wielki post to dobry pomysł?
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.