6-letnia dziewczynka zachowuje się jak 30-latka. "Żal mi każdego dziecka, które ma takich rodziców"

Obecnie nie wyobrażamy sobie dnia bez telefonu, telewizji lub komputera. Zmieniają się również potrzeby naszych dzieci. Niektóre zachowania budzą jednak wiele wątpliwości i przerażenie. "To niemożliwe, żeby 6-letnia dziewczynka zachowywała się tak sama z siebie" - piszą pod filmikami.
Zobacz wideo Jakie zachowania naszego dziecka powinny nas zaniepokoić? "To, co normalne, konsultujemy u specjalisty"

W dzisiejszych czasach większość z nas posiada swoje konto w mediach społecznościowych. Niektórzy robią to na potrzeby prywatne - chcą w ten sposób katalogować i przechowywać wspomnienia i codzienne chwile, a także dzielić się nimi z najbliższymi. Inni z kolei publikują filmiki i materiały, po to, by chwalić się nimi publicznie. Chcą inspirować, pokazywać swój punkt widzenia, edukować i zbierać jak największą liczbę fanów. Jest to jakiś pomysł na życie. Jeśli przynosi satysfakcję i inne wartości, nie jest to nic złego. Takie osoby muszą się jednak liczyć z tym, że nie każdy będzie podzielał ich zdanie na różne tematy. Znajdą się tacy, którzy będą krytykować i podawać w wątpliwość wiele rzeczy.

Filmik obejrzało już ponad 4,5 miliona ludzi. Nie każdy ma pozytywne wrażenia

Mama tej 6-letniej dziewczynki często mierzy się z niezadowolonymi internautami. Mimo to, nie zraża się i dalej prężnie działa w mediach społecznościowych. Jeden z ostatnich filmików opublikowanych zaledwie kilka dni temu, już został obejrzany ponad 4,5 miliona razy i po raz kolejny wstrząsnął internetową społecznością. Na filmiku sześciolatka prowadzi krótką rozmowę ze swoją mamą o karmelowym macchiato - niby nic dziwnego. Jednak ludzie są przerażeni, że 6-letnie dziecko zachowuje się jak zupełnie dorosła kobieta. 

Internauci są przerażeni. Jeśli dziecko zachowuje się tak w wieku 6 lat, co będzie później?

To nie pierwszy taki filmik, z którego wynika, że dziewczynka wydaje się być znacznie "doroślejsza" od swoich rówieśników. Świadczy o tym jej zachowanie oraz tiki, bogactwo językowe i mimika. Internauci są zszokowani, że mama jest tego świadoma i zupełnie jej to nie przeszkadza. Zdaniem wielu, to jest największy problem. Dzieci kopiują zachowania rodziców. To rodzice wyznaczają granice, uczą odpowiednich wartości i właściwych zachowań. Kilkulatki w wieku tej dziewczynki bawią się w chowanego, szkołę czy dom. Rysują i grają w gry, a nie popijają kawę ze swoją mamą, dyskutując i stukając w kubek starannie pomalowanymi paznokciami. Czy zmierzamy w dobrą stronę. Internauci nie kryją przerażenia, wiedzą, że czasy się zmieniają, ale chyba nie idzie to we właściwym kierunku.

Dlaczego traktujesz tę małą dziewczynkę jak dorosłą?
To jest przerażające. Co jest z tobą nie tak?
Twoje dziecko będzie okazywać ci brak szacunku, gdy będzie starsze.
Tęsknię za dziećmi, które są dziećmi.
Rodzice już nawet nie są rodzicami. Zacząłem pić kawę dopiero po dwudziestce.
Tak się cieszę, że moje dzieciństwo tonęło w błocie i mocowaniu się z bratem...
Stukanie paznokciami to była wielka czerwona flaga. Ona jest pod wielkim wpływem TikToka i social mediów.

- pisali internauci pod filmikiem.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.