Pies, który myśli, że jest matką dwuletniego chłopca. Ludzie przecierają oczy ze zdumienia

Bronią, bawią się, chronią i są najlepszymi przyjaciółmi. Oczywiście, że chodzi o psy, a więzi jakie potrafią tworzyć z dziećmi są bez wątpienia wyjątkowe. Millie to pies rasy husky i zachowuje się, jakby była matką dwuletniego Parkera.

Psy potrafią nam poprawić humor w kilka sekund. To doskonali pocieszyciele i ochroniarze. Na świecie zdarzyło się mnóstwo przypadków, gdy pies uratował dziecko, ogrzewał przed zimnem, albo po prostu odpowiednio zareagował w przypadku zagrożenia. Eksperci i naukowcy nie mają najmniejszych wątpliwości, że zwierzęta, a zwłaszcza psy, do doskonali kompani, którzy wspaniale wpływają na rozwój dziecka oraz jego empatię, poczucie odpowiedzialności i obowiązku wobec drugiej istoty.

Zobacz wideo Co powinna zawierać domowa apteczka?

Filmiki z psami i z dziećmi w roli głównej wciąż przyciągają najwięcej widzów i wywołują najwięcej emocji

W sieci znajdziemy ogromną liczbę filmików z psami w roli głównej, których właściciele postanowili pochwalić się ich umiejętnościami lub zachowaniami z szerszym gronem. Szczególnie te w towarzystwie dzieci cieszą się stale rosnącą popularnością. Wzruszają, bawią, edukują i rozwiewają wątpliwości tych rodziców, którzy właśnie stoją przed podjęciem trudnej decyzji o powiększeniu rodziny o czworonoga. Ten filmik został udostępniony w serwisie YouTube i obejrzano go już ponad 15 i pół miliona razy.

Parker ma dopiero dwa latka i, jak twierdzi jego tata, nie wyobraża sobie nie przytulić swojego psa tuż przed pójściem spać lub przed drzemką. To stało się swoistym rytuałem, który wycisza chłopca, pozwala mu się uspokoić i zasnąć bez przeszkód.

 

Psy są wspaniałe i doskonale wpływają na dzieci. Jednocześnie pamiętajmy, że to nadal zwierzęta

Dużo ludzi decyduje się na psy rasy husky do domu, w którym są dzieci. Te psy są uznawane za bardzo przyjacielskie i łagodne. Zdaniem ekspertów lubią bawić się z dziećmi i są niezwykle towarzyskie. Tata Parkera twierdzi, że odkąd Millie kilka lat wcześniej urodziła szczenięta, sama zaczęła zachowywać się wobec chłopca jakby była jego matką. Ich więź jest podobno wyjątkowa, czego nie da się ukryć, oglądając nagranie do samego końca. Zwierzę nie tylko przytulało się do chłopca i czuwało nad jego bezpieczeństwem, ale sam chłopiec jednocześnie wydawał się bardzo spokojny i ufny. I choć nie da się zaprzeczyć, że wielu ludzi wzrusza się widząc takie piękne obrazki, pamiętajmy z tyłu głowy, że psy to wciąż zwierzęta, które mają swój instynkt. Nie jesteśmy w stanie przewidzieć tego, jak zareagują w różnych sytuacjach, możemy kochać je całym sercem, ale nie możemy bezgranicznie ufać, jeśli chodzi o dzieci. 

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.