Nauczycielka zgwałciła swojego ucznia, urodziła mu dzieci i za niego wyszła. Nienawidziła jej cała Ameryka

Ona miała 34 lata, a on zaledwie dwanaście. Ona była nauczycielką, a on jej uczniem. Mary Kay Letourneau za gwałt na Vilim trafiła do więzienia, a gdy odsiedziała wyrok, poślubiła 21-letniego wówczas chłopaka. Mieli już wtedy dwójkę dzieci.

Latem 1996 roku Vili Fualaau miał dwanaście lat i był uczniem szóstej klasy w szkole Shorewood Elementary w Seattle. Jedną z jego nauczycielek była 34-letnia wówczas Mary Kay Letourneau. Mężatka, mama czworga dzieci sprawiała wrażenie miłej, pogodnej i empatycznej osoby, która doskonale rozumiała się ze swoimi uczniami. Z Vilim rozumiała się aż za dobrze. Wkrótce znienawidziła ją cała Ameryka.

Zobacz wideo "12 lat temu nie miałam nawet pokoju, gdzie mogłabym nakarmić dziecko". Posłanka o nowym pomyśle Hołowni w sejmie

Nauczycielka nawiązała romans z dwunastolatkiem

18 czerwca 1996 roku Mary i Vili zostali nakryci w samochodzie zaparkowanym w porcie. Podali fałszywe nazwiska i wiek, więc mundurowi zabrali ich na komisariat. Ostatecznie po przekonujących wyjaśnieniach zostali wypuszczeni. "Romans"kwitł. Dopiero 4 marca 1997 roku Mary została aresztowana po tym, jak jeden z krewnych jej męża skontaktował się z policją i opowiedział, że kobieta ma niepokojące relacje z nastolatkiem

Miała sądowy zakaz zbliżania się do pięciorga swoich dzieci i w ogóle nieletnich.

29 maja 1997 roku Mary urodziła swoje piąte dziecko, pierwsze, którego ojcem był Vili. Na mocy ugody wyrok ponad sześciu lat więzienia, jaki jej groził, został zmniejszony do sześciu miesięcy (z czego trzy w zawieszeniu) w więzieniu okręgowym i trzech lat leczenia dla przestępców seksualnych. Poza tym miała sądowy zakaz zbliżania się do pięciorga swoich dzieci i w ogóle nieletnich. Została bohaterką tabloidów na całym świecie. 

 

W więzieniu nie miała lekko

Niespełna dwa tygodnie po opuszczeniu więzienia Mary i Vili znów zostali nakryci w aucie. Za złamanie warunków ugody, kobieta ponownie trafiła do więzienia, gdzie 16 października 1998 roku urodziła drugie dziecko Viliego. Nie było jej tam łatwo. Sporo czasu spędziła w izolatce, inne więźniarki nie pozwalały jej zapomnieć, że jest przestępcą seksualnym i ma na koncie gwałt na dziecku. Tymczasem matce Viliego przyznano opiekę nad jego dziećmi, z kolei on sam borykał się z problemami z alkoholem, próbował nawet popełnić samobójstwo.

Mary stwierdziła, że chce mieć kolejne dziecko z Vilim i zamierza wrócić do pracy nauczycielki.

Gdy Mary wyszła na wolność, Vili miał już 21 lat i wystąpił do sądu o unieważnienie zakazu jej zbliżania się do niego. Pobrali się 20 maja 2005 roku w mieście Woodinville w stanie Waszyngton. Zdjęcia z ich ślubu pojawiły się we wszystkich tabloidach, nowożeńcy zostali nawet bohaterami programu telewizyjnego Entertainment Tonight. Mary stwierdziła wtedy, że chce mieć kolejne dziecko z Vilim i zamierza wrócić do pracy nauczycielki.

Byli małżeństwem przez dwanaście lat

Mary i Vili byli małżeństwem przez dwanaście lat, rozwiedli się w 2019 roku. Przez cały ten czas żyli nie przejmując się, co o ich związku mówią i myślą inni. Mary w wypowiedziach dla mediów zapewniała, że łączyła ich prawdziwa, głęboka miłość, nie rozumiała, że zrobiła coś złego. "Od kiedy miłość jest przestępstwem?" - pytała. Para przez długi czas utrzymywała, że to nastolatek uwiódł nauczycielkę, Vili zapewniał, że nie był przez nią do niczego zmuszany. Mary zmarła 6 lipca 2020 roku w swoim domu w Des Moines w stanie Waszyngton na raka jelita grubego. Miała 58 lat. Mimo rozstania Vili wspierał ją do samego końca. 

Mary Kay Letourneau nawiązała romans ze swoim 13-letnim uczniemMary Kay Letourneau nawiązała romans ze swoim 13-letnim uczniem Mary Kay Letourneau nawiązała romans ze swoim 13-letnim uczniem//Materiały prasowe M2 Films

Na początku lutego 2024 roku na ekranach polskich kin pojawił się film "Obsesja" w reżyserii Todda Haynesa. Obraz jest inspirowany historią Mary Kay Letourneau. W rolę nauczycielki wcieliła się Julianne Moore, a aktorki, mającej ją zagrać w filmie - Natalie Portman. 

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.