Dni wolne od szkoły. Uczniowie odpoczną już w marcu. I to aż tydzień

Dni wolne od szkoły to temat, który pojawia się zwykle po tym, jak uczniowie po dłuższej przerwie wracają do szkół. Za nami trzy z czterech turnusów ferii. Ostatni dopiero co się zaczął, ale chociaż przed niektórymi uczniami dwa tygodnie wolnego, to i tak większość z nich wertuje karty kalendarza, aby znaleźć kilka dodatkowych dni wolnych od nauki. Te jednak pojawią się dopiero w marcu.

Dni wolne od szkoły to nie tylko weekendy i święta, to także inne przerwy, które są zaplanowane w trakcie trwania roku szkolnego. Jedną z nich jest oczywiście Wielkanoc i związana z nią przerwa wiosenna. W tym roku nadejdzie ona szybciej, aniżeli w ubiegłym, bo już z końcem marca. Co to oznacza dla uczniów? Praktycznie tydzień wolnego od szkoły.

Zobacz wideo Marcin Kruszewski o likwidacji prac domowych: To dobry krok, ale nie krok idealny

Dni wolne od szkoły - okazja do odpoczynku nadejdzie w marcu

Dni wolne od szkoły są dla większości dzieci czasem, kiedy mogą naładować baterie i zwyczajnie odpocząć od natłoku spraw związanych z ich edukacją i obowiązkami. Toteż nic dziwnego, że wielu z nich wypatruje kolejnej okazji do pozostania w domu. Taka nadejdzie dopiero pod koniec marca, ale dobrą informacją jest to, że wolne od szkoły potrwa tydzień.

Chodzi tu oczywiście o Wielkanoc i związaną z tym świętem przerwą wiosenna od nauki. W tym roku zaplanowana została na dni 28 marca - 2 kwietnia. Oznacza to, że uczniowie pojawią się po raz ostatni w szkole w środę 27 marca i wrócą dopiero 3 kwietnia, czyli w środę. To tydzień wolnego.

Przerwa wiosenna to nie wszystko. Dni wolnych będzie całkiem sporo jeszcze

Dni wolne od szkoły nie kończą się na przerwie wiosennej. Tu uczniowie mają wiele powodów do radości, bo chociaż czeka ich dość intensywny rok, to jednak mogą oni liczyć na sporo wolnego. Najwięcej jednak w maju. W roku szkolnym 2023/2024 majówka rozpocznie się w środę, a zakończy w piątek. To jednak nie koniec, po potem będzie weekend. W praktyce oznacza to, że uczniowie wrócą do szkół dopiero 6 maja i to nie na długo.

W czasie trwania podstawowych matury i egzaminu ósmoklasisty młodsi uczniowie – mają wolne. Są to następujące dni:

  • 7-9 maja - matury podstawowe (uczniowie z niższych klas średnich mają wolne);
  • 14-16 maja - egzamin ósmoklasisty (uczniowie z niższych klas szkoły podstawowej mają wolne).

Dobrych informacji to nie koniec, bo po majówce i wolnym z uwagi na egzaminy, końcówka maja to kolejny długi weekendy. Chodzi oczywiście o Boże Ciało, które przypada na czwartek 30 maja (piątek w większości szkół również jest dniem wolnym od zajęć).

Więcej o:
Copyright © Agora SA