Pięcioraczki z Horyńca kończą rok. Rodzice pokazali zdjęcia z imprezy. "Ale się zmieniły"

Pięcioraczki z Horyńca właśnie świętują swoje pierwsze urodziny. Dokładnie rok temu w Krakowie przyszła na świat piątka dzieci. To było ogromne wydarzenie dla ich rodziców: Dominiki i Vincenta Clarke, jak i ich siedmiorga rodzeństwa. Jak wyglądała pierwsza impreza maluchów?

Pięcioraczki z Horyńca: Charles Patrick, Henry James, Elizabeth May, Evangeline Rose oraz Arianna Daisy kończą rok. Z tej okazji ich rodzice postanowili wyprawić imprezę, aby uczcić ich narodziny. I chociaż pośród nich nie ma już jednego z maluchów (trzy dni po porodzie zmarł Henry), to pamięć o nim nadal trwa. Jak wyglądały pierwsze urodziny dzieci? Ich rodzice pochwalili na Tik Toku filmem z urodzinowej imprezy, którą zorganizowali.

Zobacz wideo Na co uważać na pierwszej randce?

Pięcioraczki z Horyńca kończą rok

Pięcioraczki z Horyńca przyszły na świat za pomocą cesarskiego cięcia 12 lutego 2023 roku w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie. Ich mama była w 28. tygodniu ciąży. Wtedy to przywitano na świecie trzy dziewczynki i dwójkę chłopców, ale niestety trzy dni po porodzie jedno z dzieci zmarło. Pozostała czwórka sporo czasu spędziła w murach szpitala. To był wyjątkowo trudny czas dla całej rodziny, do którego już dziś nie chcą wracać. Teraz skupiają się na tym, co tu i teraz, bo jak się okazuje - przy tak licznym potomstwie nie ma czasu na smutek. Pięcioraczki z Horyńca mają jeszcze siódemkę rodzeństwa. Pełen skład to oprócz najmłodszych roczniaków: Filip, który ma 13 lat, potem jest Elliot, który ma 11 lat, Zygmunt i Tosia, którzy mają 8 lat, Charlotte i Aleksander - 5 oraz Grace - niecałe 2-latka. Nad całością czuwają rodzice, czyli rodzice Dominika i Vincent Clarke.

Odkąd maluchy zawitały do domu rodziny Clark, zmieniło się bardzo wiele, a przede wszystkim zmieniły się dzieci, bo chociaż urodziły się jako wcześniaki - dziś rozwijają się pięknie. - Tutaj mamy Elę, przywódczynię całego stadka, to Evi śpiewaczka operowa. Arianna nieufna, ale słodziutka i Czaruś bardzo spokojny i czarujący. Nasze dzieci kończą roczek, natomiast one są urodzone trzy miesiące za wcześnie, więc ten roczek u nas wygląda troszeczkę inaczej. Dzieci dopiero zaczynają siadać, bardziej interesować się otoczeniem, więc na razie jeszcze jesteśmy w stanie je upilnować - opowiada mama pięcioraczków, pani Dominika w rozmowie z reporterką portalu rmf24.pl.

Pierwsza impreza dla maluchów! Internauci pod wrażeniem tego, jak zmieniły się dzieci

Chociaż organizacja urodzin - tym bardziej dla tylu dzieci - nie jest łatwym przedsięwzięciem, rodzice pięcioraczków z Horyńca postanowili w specjalny sposób świętować pierwsze urodziny maluchów. W filmie na Tik Toku, który opublikowali na swoim kanale, widzimy, że nie brakło tam różowych i niebeskich balonów, odświętnie ubranych dzieci i innych urodzinowych dekoracji.

Pięcioraczki z Horyńca rosną zdrowe i duże na oczach Polski i niczym nie przypominają kruchych istotek ze szpitala, które pamiętamy ze zdjęć. Zauważyli to również internauci, którzy są pod ogromnym wrażeniem tego, jak maluchy się zmieniły. "Pamiętam, że pięcioraczki dopiero się urodziły, a tu już roczek"; "O matko, ale one się zmieniły! Nie do poznania" - czytamy w komentarzach zamieszczonych pod filmem.

Więcej o:
Copyright © Agora SA