Ma 6 dzieci i męża cywilnego. Zadała księdzu trudne pytanie. "Jesteśmy nikim dla Kościoła"

Ksiądz Piotr Jarosiewicz słynie z tego, że odpowiada na pytania swojej społeczności nawet wtedy, gdy są trudne i wymagające. Tym razem jego odpowiedź dotyczyła życia w związku cywilnym i miłości Boga. Po raz kolejny internauci przekonali się, że duchowny nie owija w bawełnę, a jego zdanie jest inne niż większości kapłanów.

Ksiądz Piotr Jarosiewicz aktywnie działa w mediach społecznościowych i stara się rozwiewać wszelkie wątpliwości, które nękają ludzi - zwłaszcza w kontekście Kościoła, Biblii, życia w rodzinie, sakramentów kościelnych, wiary, dzieci, a nawet swojej ścieżki życiowej. Często mierzy się z pytaniami, nie tylko tymi łatwymi, które zadają ludzie i nie owija w bawełnę, jeśli chodzi o udzielanie odpowiedzi. 

Zobacz wideo Sylwia Nowak została mamą. Opowiedziała nam o ciemnych i jasnych stronach macierzyństwa

Kobieta jest po ślubie cywilnym i ma szóstkę dzieci. Zadała księdzu ważne pytanie

"Nigdy nie miałam ślubu kościelnego. Mam szóstkę dzieci i męża cywilnego... Czyli dobrze rozumiem, że teraz dla Boga nie jestem już ważna?" - zapytała jedna z internautek, a ksiądz odpowiedział tak szczerze, jak tylko potrafił. Brak ślubu kościelnego to temat, który nurtuje wielu ludzi. Ksiądz Piotr zdecydowanie wyjaśnił: "Jest Pani dla Boga najważniejsza na świecie. Tak Panią kocha, że - jak mówi Pismo Święte - 'wyrył Pani imię na obu swoich dłoniach'" - odpisał. W krótkim filmiku, na potwierdzenie tych słów, cytował również inne fragmenty z Pisma Świętego. 

Tą miłością, którą Pan Bóg ma, to chce się dzielić. Im bliżej znajdziemy się Jego, tym wierzę, że będziemy bardziej Go doświadczać". [...] Może to jest też czas, by przez TikToka zaprosić do ślubu kościelnego, do tego, żeby Pan Jezus prowadził i błogosławił

- dodał ksiądz Jarosiewicz w swoim nagraniu.

"Piękna odpowiedź proszę księdza"

Słowa i odpowiedź, której udzielił duchowny zaskoczyły wielu internautów. Według nich w piękny i prosty sposób odpowiedział kobiecie. Nie każdy jednak mógł w swoim życiu liczyć na wsparcie księży w swojej parafii. "Nie prawda, jestem po ślubie cywilnym, usłyszałem słowa od księdza, że 'jesteśmy nikim dla Kościoła'" - zwierzyła się jedna z kobiet. Głos zabrało wielu internautów, część z nich uznała, że słowa księdza i odpowiedź jakiej udzielił, były niezwykle potrzebne, zwłaszcza w obliczu tego, co obecnie dzieje się na świecie. 

Bóg kocha nas bezwarunkowo.
Piękna odpowiedź proszę księdza.
Bóg nie selekcjonuje ludzi na tych ze ślubem kościelnym czy cywilnym, liczy się dobry uczciwy człowiek żyjący wg przykazań Bożych.
Piękne słowa, koją serce.
Wzruszyłem się. Piękne słowa, tak bardzo potrzebne w problemach - bo każdy z nas opuści - Bóg nas kocha bezwarunkowo.
Więcej o:
Copyright © Agora SA