Nikt nie wierzy, w jakim wieku jest to dziecko. Matka: To nie niemowlak

Tej mamie siłownia nie jest potrzebna. Podnosi ona zupełnie inne ciężary. Jej czteromiesięczny niemowlak waży tyle, ile dwu-, a nawet trzyletnie dziecko. Kiedy nieznajomi pytają się o jego wiek, nie mogą uwierzyć, że jest tak "mały". "Wygląda na starszego" - zaznacza matka chłopca, która zdecydowała się na pokazanie chłopca również w mediach społecznościowych.

"Czym ty go karmisz?!" - pytają internauci i nie dowierzają, że malec, który przyszedł na świat zaledwie cztery miesiące temu - osiągnął tak dużą wagę. Jego mama przyznaje, że co prawda jest to dla niej dość krępujące, że musi za każdym razem tłumaczyć to, że nadal jej syn jest niemowlęciem, ale kobieta również liczy na to, że "jak dziecko pójdzie na nogi" - to zacznie wolniej przybierać na wadze.

Zobacz wideo Po co iść z dzieckiem do fizjoterapeuty? "Żeby nauczyć się jego obsługi, czyli tzw. baby handlingu" [MAMY CZAS]

To niemowlak, chociaż wygląda na kilkulatka

Naya Perry ma 24 lata i kiedy urodziła swojego pierwszego syna, Lucio - całkowicie oszalała na jego punkcie. Chłopiec przyszedł na świat 24 września 2023 roku i był typowym, zdrowym, nieodbiegającym od normy noworodkiem, całkiem średnich rozmiarów. Kiedy się urodził, mierzył 52 cm i ważył nieco ponad 3,4 kg. Jednak szybko zaczął rosnąć i tym samym przybierać na wadze.

Mama musiała wymienić bardzo szybko całą garderobę dla niego, bo chłopiec, mając niespełna dwa miesiące - nosił już ubranka dla roczniaków. "Nie wiem, dlaczego on jest taki duży. Lubi jeść, a dopóki nie zacznie chodzić, będzie niestety tylko rósł. Mam nadzieję, że to się kiedyś zmieni i waga nieco spadnie" - powiedziała kobieta w jednym ze swoich filmów.

Podczas ostatniego z bilansu okazało się, że waga chłopca znów wzrosła - mając nieco ponad 4 miesiące, chłopiec waży już prawie 10 kg (jest w 97 centylu), jednak jego wzrost, jak zaznacza sama Naya, "jest już poza wykresem". Chłopiec również należy do bardzo aktywnych dzieci. "Osiągnął wiele 'kamieni milowych' dla dzieci w jego wieku, już potrafi trzymać sam butelkę z mlekiem, przewraca się na boki i zaczyna głużyć, a nawet już gaworzyć. Rozwija się prawidłowo, a nawet szybciej niż inni" – opowiada w swoim filmie kobieta. "Ale rośnie tak szybko - uwielbia swoje jedzenie i zawsze jest głodny" - dodaje.

Dieta małego Lucio. "Słodki ziemniak, jabłka i banany"

Mama, która publikuje zdjęcia i filmy swojego synka, również chętnie dzieli się informacjami dotyczącymi opieki nad nim. Oczywiście najbardziej wszystkich ciekawi fakt, co je mały Lucio, skoro tak szybko przybiera na wadze.

"Czym ty go karmisz?" – padają pytania w komentarzach pod filmami z niemowlakiem. Okazuje się, że w diecie niemowlaka znajduje się już wiele innych rzeczy – oprócz mleka. "Uwielbia słodkie ziemniaki, jabłka i banany oraz marchewki - a jeśli nie je, to się złości i szybko zrzuca ubrania. Dla niego jedzenie jest ważne" – zaznacza w filmie. "To niemowlak, jednak wszyscy dają mu znacznie więcej lat, zapewne również przez jego czuprynę" - dodaje.

Czy jest to odpowiednia dieta dla niemowlęcia? Zgodnie z zaleceniami Światowej Organizacji Zdrowia, należy rozpocząć rozszerzanie diety dziecka od końca 6. miesiąca życia. Pokarm mamy (lub mleko modyfikowane) powinien być również podstawą diety do końca 12. miesiąca życia.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.