Joanna Lazar z "ŚOPW" podała imię córki. Wybrała obecnie najmodniejsze i hebrajskie

Joannę Lazar wielu z nas kojarzy z czwartej edycji "Ślubu od pierwszego wejrzenia". Kobieta znalazła miłość, a niedawno też urodziła swoje drugie dziecko i ponownie została mamą ślicznej dziewczynki. Imię, które dla niej wybrała to jedno z tych najmodniejszych i najpopularniejszych. Ma hebrajskie korzenie i przeurocze zdrobnienia. Co jeszcze o nim wiemy?

Joanna Lazar ze "Ślubu od pierwszego wejrzenia" szybko zaskarbiła sobie miejsce w sercach wielu widzów, który już od pierwszych odcinków mocno jej kibicowali. To właśnie tam znalazła swoją miłość - poznała ukochanego w trakcie emisji programu, w którym brała udział. Dziś jest szczęśliwą mamą dwóch dziewczynek, drugą córkę urodziła całkiem niedawno - w styczniu 2024 roku i nadała jej wyjątkowe i piękne imię.

Zobacz wideo "Ślub od pierwszego wejrzenia". Agnieszka pokazała filmik zza kulis

Joanna Lazar urodziła córeczkę. Wybrała dla niej imię, które jest hitem

Joanna Lazar od kilku dni jest szczęśliwą mamą dwóch ślicznych córeczek. Jej starsza córka – Zosia – czekała wraz z rodzicami na siostrzyczkę. Dziewczynka urodziła się w styczniu 2024 roku, a jej mama wybrała dla niej przeurocze imię, również na literę Z. Jakie? Oczywiście mowa o Zuzi – imieniu, które ostatnio jest prawdziwym hitem wśród świeżo upieczonych rodziców. Co wiemy o tym imieniu? Z pewnością to, że jest jednym z popularniejszych - w 2023 roku nadano je aż 4800 razy (druga pozycja w rankingu). Na pierwszym miejscu w 2023 roku pojawiło się ponownie imię Zofia.

 

Jeśli chodzi o pochodzenie imienia Zuzanna, to wielu wskazuje na hebrajskie pochodzenie, chociaż niektórzy etymolodzy wskazują, że było to jedno z popularniejszych imion w starożytnym Egipcie. Oznacza "lilię", co z kolei prawdopodobnie wywodziło się od egipskiego słowa "seszen" - w znaczeniu "lotos". W Polsce imię to jest notowane w dokumentach od połowy XIII wieku, jednak do pierwszej dziesiątki imion najczęściej nadawanych - trafiło ono dopiero w 2017 roku i nadal tam pozostaje. Zuzanna to imię, które nie nudzi się rodzicom, toteż nic dziwnego, że postawiła na nie jedna z uczestniczek "ŚOPW" - Joanna Lazur.

Zuzanna - dla kogo jest to imię?

Zuzanna to bardzo popularne imię, nie tylko w Polsce. Uważa się, że to najstarsze wciąż używane żeńskie imię na świecie. I co ciekawe, ma też swoje odpowiedniki w kilku językach. Są to:

  • angielski: Susan, Susannah, Suzanna, Susanne, Sue,
  • czeski: Zuzana,
  • fiński: Susanna, Sanna, Sanni,
  • francuski: Suzanne, Susette, Suzette,
  • hiszpański: Susana,
  • niemiecki: Susanne, Susanna,
  • rosyjski: Sjuzanna, Susanna,
  • włoski: Susanna.

"Jest to imię wyjątkowo piękne i zmysłowe, które daje swojej nosicielce moc i siłę. Zuzanna to osoba pełna energii i pasji, która potrafi dostrzec piękno w codziennych rzeczach i cieszyć się życiem" - czytamy na portalu jakiemie.pl.

Imię to ma również kilka pięknych zdrobnień. Te najpopularniejsze to: Zuza, Zuzia, Zuzka, Zula, Zulka, Anna, Anka, Zuzanka, Zuzinka, Zuzi, Zuzik. Zuzanna obchodzi imieniny: 18 stycznia, 11 maja, 24 maja, 6 lipca, 11 sierpnia, 19 września, 17 października.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.