Śniadanie przygotowane dla rocznego dziecka wywołało lawinę oburzenia. "Lepiej karmię kota"

Nie ma wątpliwości, że bycie mamą to praca ciężka, wyczerpująca i bardzo trudna. Ciężko znaleźć chwilę dla siebie, a lista obowiązków stale rośnie. Ale podawanie dziecku byle czego do jedzenia przynosi mnóstwo konsekwencji - zarówno dla jego rozwoju, zdrowia, jak i odporności. Uczmy dziecka zdrowych nawyków żywieniowych, to nie zajmuje wiele czasu.
Zobacz wideo "Zapraszajmy dzieci do kuchni". Kasia Bosacka tłumaczy, dlaczego powinniśmy gotować z dziećmi

Dieta dziecka, to temat, który spędza wielu rodzicom sen z powiek. Początkowo jest dość łatwo. Dziecko potrzebuje wyłącznie mleka. Gdy jednak kończy 6. miesiąc życia, rozpoczyna się czas, w którym następuje rozszerzenie diety, a rodzice dwoją się i troją, by posiłki, które otrzymuje były odpowiednio zdrowe i zbilansowane. Choć, jak widać na jednym z filmików zamieszczonych na TikToku, nie wszystkie mamy traktują temat diety tak bardzo poważnie, jak mogłoby się wydawać. 

Śniadanie dla rocznego dziecka zdecydowanie nie powinno wyglądać jak to pokazane w sieci

Alexandra Sabol opublikowała w sieci trwający zaledwie minutę filmik, na którym pokazuje jak przygotowuje śniadanie dla siebie oraz swojego rocznego dziecka. Na blacie wylądował plastikowy różowy talerzyk. Na nim zaraz pojawiły się trzy okrągłe pączki lub bułki bogato posypane cukrem pudrem, a obok pojawiła się tubka z owocowym musem. Na sam koniec pokazuje kciuk skierowany w górę, czyli nie ma wątpliwości, że tak miało być i jest zadowolona z efektu. Następnie przekazuje talerzyk córeczce, która zabiera się za jedzenie śniadania, zaczynając od tubki z musem owocowym.

Zdrowe i zbilansowane posiłki powinny być podstawą w diecie każdego dziecka

Nagranie bardzo szybko zaczęło zyskiwać na popularności, niestety chyba nie takiej reakcji oczekiwała mama. Internauci są wzburzeni, tym, że rodzic karmi tak swoje dziecko. Pojawiło się mnóstwo komentarzy. Mamy przyznają, że wielokrotnie miały wyrzuty sumienia dając dziecku parówki lub płatki z mlekiem - podczas, gdy to dziecko zjada w swoich posiłkach niemal sam cukier. Inni zwierzali się, że ich zwierzęta domowe dostają bardziej wartościowe jedzenie niż ta dziewczynka. Wielu z nich dzieliło się swoimi pomysłami na posiłki dla dzieci i sugerowało kobiecie, że przy niewielkim nakładzie finansowym i czasowym można dziecku zaproponować mnóstwo posiłków, które będą zawierały niezbędne składniki dla zdrowego rozwoju. Zmiana nawyków żywieniowych na zdrowe, to podstawa.  

Lepiej karmię swojego kota.
Masakra, a ja mam wyrzuty sumienia jak zrobię dzieciom parówki lub płatki z mlekiem.
Truskawki i Jagody, płatki owsiane z agawą i nasionami chia! Jajecznica z tostami z awokado Wszystko, tylko nie pączki w proszku Mamo!
Jajecznica, banan, tosty - serio jest mnóstwo innych, szybkich i zdrowych pomysłów.
Wychowaj swoje dziecko tak, aby prowadziło zdrowy tryb życia. Raz na jakiś czas, jako przekąska pączek jest w porządku, ale dawanie dziecku pączków na śniadanie nie jest w porządku.

Wylicytuj dla swoich dzieci spotkanie z naczelnym Gazeta.pl w miniciti w warszawskim Centrum Praskim Koneser! Link do aukcji charytatywnej znajduje się >>TUTAJ.

To jedna z naszych wielu aukcji charytatywnych w ramach tegorocznej akcji #JedenDzieńDłużej - Gazeta.pl dla WOŚP. Wszystkie środki z licytacji trafiają na Wielką Orkiestrę. Zapraszamy do licytowania pomysłów, które przygotowali wasza Gazeta.pl i przyjaciele. [>> LISTA]

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.