Imię, które nie wiadomo, skąd pochodzi. Znają je wszyscy, ale dla swoich córek wybrało je tylko 11 rodziców

To imię dla dziewczynki wielu uznaje jako te "o niepewnej etymologii". Dlaczego? Badacze i językoznawcy nie są zgodni, co do jego korzeni i powstania. Są teorie, które mówią o tym, że jego pochodzenie jest greckie i tłumaczenie oznacza "prawdziwie szlachetną", ale też "opiekunkę". Inni natomiast są zdania, że nie greka, a raczej naleciałości z języka plemion germańskich dały mu początek. To jednak nie koniec zawiłości, bo od jakiegoś czasu wybija się kolejna teoria. I chociaż imię samo w sobie jest piękne i wyjątkowe, to jednak z roku na roku ubywa jego entuzjastów. W 2022 roku nadano je tylko 11 razy.

Elwira to naprawdę nietypowe i bardzo wyjątkowe imię. Chociaż nie wiadomo skąd dokładnie pochodzi -  kojarzy się wielu osobom z pięknem, oddaniem i współczuciem. Bo takie są właśnie osoby je noszące. "To imię, które nadaje się do osób o ciepłym i łagodnym charakterze, które są wyrozumiałe i skłonne do wybaczania" - podaje portal jakieimie.pl. Jednak przez ostatnie lata nie cieszy się zbyt dużym zainteresowaniem. Dlaczego?

Zobacz wideo Najchętniej wybierane imiona dla córek w 2022 roku

Elwira - imię, które z roku na rok traci na popularności

Elwira to wyjątkowe imię, które co ciekawe, nie zostało jeszcze do końca ustalone, skąd pochodzi i jakie są jego korzenie. Są przynajmniej trzy tezy, jednak żadna z nich nie jest na tyle popularna, aby zdobyła aprobatę pozostałych badaczy. Pierwsza wspomina o języku greckim i znaczeniu „szlachetnej", czy też "opiekunki". Druga opowiada się za tezą, że imię wzięło się z języka starodawnych ludów germańskich i miało oznaczać "kobietę, która wybacza". Jednak według najbardziej aktualnych danych i publikacji, językoznawcy są zdania, że imię to wywodzi się jednak z języka arabskiego, a na nasze ziemie przywędrowało za pośrednictwem języka hiszpańskiego (rekonkwista Arabów), podobnie jak imię Eleonora.

Pozostawiając korzenie i znaczenie tego imienia, warto również przyjrzeć się nieco jego popularności. "Jest to imię, które nadaje się do osób o ciepłym i łagodnym charakterze, które są wyrozumiałe i skłonne do wybaczania. Elwira to także imię o zabawnym brzmieniu, co czyni je bardzo popularnym wyborem wśród rodziców" - podaje portal jakiemie.pl, jednak z roku na rok, coraz mniej osób wybiera to imię dla swojego dziecka. W 2022 roku nazwano tak zaledwie 11 dziewczynek. I chociaż jeszcze pełnych danych za poprzedni rok nie mamy - to nic nie wskazuje na to, aby liczba ta miała się zmienić i wzrosnąć.

Elwira - ciepła i wyrozumiała osoba. Kiedy ma imieniny?

Elwira to idealne imię, które jeśli wierzyć gwiazdom - doskonale pasuje dla dzieci urodzonych w znaku Lwa i Barana, osób walecznych i zdeterminowanych, a przy tym bardzo pracowitych. Kobiety noszące to imię, kojarzone są jako osoby o ciepłym i wyrozumiałym usposobieniu, empatyczni i zawsze gotowi do pomocy.  

Elwira imieniny obchodzi 25 sierpnia i 21 listopada, a najpopularniejszymi zdrobnieniami są: Elwirka, Elwircia, Elwiruś, Elwirkuś, Ela, Elcia, Elka, Elunia, Elżunia, Ewa.

Wylicytuj dla swoich dzieci spotkanie z naczelnym Gazeta.pl w miniciti w warszawskim Centrum Praskim Koneser! Link do aukcji charytatywnej znajduje się >>TUTAJ. To jedna z naszych wielu aukcji charytatywnych w ramach tegorocznej akcji #JedenDzieńDłużej - Gazeta.pl dla WOŚP. Wszystkie środki z licytacji trafiają na Wielką Orkiestrę. Zapraszamy do licytowania pomysłów, które przygotowali wasza Gazeta.pl i przyjaciele. [>> LISTA]

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.