Ferie 2024. Co robić z dzieckiem w Warszawie? Oto nasz wybór 6 najfajniejszych miejsc [CENY, ADRESY]

Ferie 2024 zbliżają się wielkimi krokami, toteż coraz więcej rodziców zastanawia się, jak swoim pociechom nieco bardziej uatrakcyjnić ten czas. Gdzie spędzić czas wolny? Co robić z dzieckiem w Warszawie? Okazuje się, że stolica przychodzi z wieloma propozycjami dla najmłodszych i tych nieco starszych na ten wyjątkowy czas. Oto nasze propozycje.

Ferie 2024 są już tuż tuż. Jak spędzić aktywnie ten czas z dzieckiem? Co zaplanować, aby przez najbliższe dwa tygodnie nie skazać malucha na zaleganie na kanapie i oglądanie bajek? I przede wszystkim, co robić z dzieckiem w Warszawie? Czy są miejsca, które bezpłatnie lub za drobną opłatą wezmą pod swoje skrzydła malucha, ale też i nieco starszą młodzież? Ferie bez nudy - czy to możliwe? Oto nasz wybór.

Zobacz wideo Na narty w Polsce: pięć miejsc, w których poczujesz się jak w Alpach

Ferie 2024 - co robić z dzieckiem w Warszawie?

Ferie 2024 rozpoczynają się już od przyszłego tygodnia. W terminie 15-28 stycznia jako pierwsi rozpoczynają je uczniowie z województwa mazowieckiego. W tym samym czasie wolne od szkoły będą mieli uczniowie z województw: dolnośląskiego, opolskiego oraz zachodniopomorskiego. Wielu rodziców – nie ma możliwości wysłania swojej pociechy na obozy, czy kolonie, zatem swoją dwutygodniową przerwę, spędzą w domu. Co zatem robić z dzieckiem w tym czasie? Jeśli jest śnieg, lekki mróz i mieszkasz na wiosce - sprawa wydaje się być nieco łatwiejsza. Wszyscy uwielbiają zabawy na śniegu, więc tu sprawdzą się np. sanki.

Co na ferie przygotowała Warszawa? Płatne i bezpłatne aktywności nie tylko dla dzieci

Jednak co z dziećmi w wielkich miastach, takich jak np. Warszawa? Mogą oni oczywiście iść do parku i tam oddać się zabawie na śniegu, jednak stolica przychodzi w tym roku z naprawdę bardzo ciekawą ofertą dla maluchów i tych nieco starszych. Zatem co robić z dzieckiem w Warszawie? Oto nasze propozycje.

Jako jedną z opcji do rozważenia polecamy odwiedzić miasteczko edukacyjne, w którym rządzą dzieci. Chodzi oczywiście o miniciti. "W tej niesamowitej przestrzeni masz do wyboru aż 13 miejsc pracy, w których będziesz pracować na prawdziwych sprzętach i zarabiać Miniasy, które później wydasz w miasteczkowym Sklepiku Marzeń lub oszczędzisz w miasteczkowym Banku" - czytamy w opisie atrakcji. A co z feriami? Tu również jest kilka ciekawych opcji, bo przestrzeń nie zapomniała o swoich podopiecznych. Szeroka oferta zajęć edukacyjnych, które przeznaczone są wyłącznie dla dzieci w wieku szkolnym (7-15 lat). Zachęcamy do odwiedzin naszego stoiska. Adres miejsca to: Plac Konesera 8, cena feryjnego biletu (3h) to 110 zł. I czemu ta niezwykła przestrzeń jest miejscem przez nas szczególnie polecanym? Przede wszystkim dlatego, że zyskało aprobatę wielu mam. "W Miniciti jest 13 zawodów do wyboru, na jeden jest 45 minut. Dzieci są przez ten czas pod opieką wyszkolonych animatorów/opiekunów, więc rodzic nie musi wchodzić razem z dzieckiem. Ja polecam od razu wykupić dwie godziny, mój syn pracował w banku i w policji (i chciał zostać na trzecią godzinę. Pozostałe 15 minut z godziny m.in. zakupy w sklepiku, gdzie wydają zarobione pieniądze" - zaznacza nasza czytelniczka. Dodatkowo jak sama dodaje, na miejscu jest dostępna toaleta i woda do picia, ale np. nie ma tam jedzenia, chociaż to nie problem, bo "na terenie 'Konesera' można iść do restauracji" i tam zjeść obiad wraz z dzieckiem. A jak to wygląda w całości, można zobaczyć w krótkim filmiku autorstwa jednej z mam, opublikowanym na Instagramie. 

 

Czy twoje dziecko lubi bajki? Jeśli tak, to wspaniałym i wartościowym czasem będzie spędzenie kilku godzin w przestrzeni teatru. Ferie w Baju rozpoczną się od spektaklu "Niesamowite przygody Skarpetek". Nie zabraknie również znanych i lubianych opowieści, jak: "Piotruś Pan i Wendy", "Pinokio", "Ciałogranie" czy "Książeczka". - Dla fanów lalek, rekwizytów, historii i dla wszystkich ciekawych świata, Teatr Baj otworzy swoją Galerię Lalek i zaprosi na jej zwiedzanie z kustoszem Łukaszem Kuczyńskim. W planie są też specjalne spotkania z aktorami, a po wszystkich spektaklach odbywających się podczas ferii na Dużej Scenie - poinformowano na stronie teatru. Lokalizacja to: ul. Jagiellońska 28, a koszt np. na spektakl "Piotruś Pan" to 42 zł za bilet normalny.

Spacer z historią w tle, czyli wizyta w Muzeum Miasta Warszawy. To propozycja dla tych, którzy interesują się historią stolicy i jej mieszkańców. "Poznajcie historię miasta, zwiedzając tajemnicze zakątki naszych kamienic" - zachęca muzeum, zapraszając w swe progi na ciekawe aktywności podczas zimowych ferii. Dzieci i towarzyszący im dorośli otrzymają karty Poszukiwaczy rzeczy, które poprowadzą  przez wystawę Rzeczy warszawskie. („Zachwyćcie się wspaniałymi przedmiotami, opowiadającymi o historii miasta i jego mieszkańców"). Dzieci i młodzież mogą też wybrać się na wystawę czasową "Moi Ver", a podczas zajęć jej towarzyszących np. wykonać własny fotobook. Dla osób, które lubią spędzać czas na zewnątrz, w ferie odbędą się spacery pod hasłem „"Warszawskie świętowanie". Adres: Rynek Starego Miasta 28–42, koszt biletu na wystawę "Moi Ver" dostaniemy już za 15 zł (ulgowy), 20 zł (normlany).

Jednak nie zawsze musimy wydawać fortunę pieniędzy na bilety wstępu i inne wejściówki. Mieszkańcom stolicy z pomocą przychodzi "Aktywna Warszawa" ze swoimi ośrodkami. W ramach akcji "Zima w mieście" zorganizowano dla dzieci szereg licznych i darmowych atrakcji, z których mogą skorzystać uczniowie.

Są to takie miejsca jak:

  • W Ośrodku "Solec" (ul. Solec 71) uczniowie będą mieli okazję gry w siatkówkę, koszykówkę, badmintona. Grupy z opiekunami będą mogły skorzystać z Ośrodka "Polonia" (ul. Konwiktorska 6), gdzie udostępniona będzie również sala do gier zespołowych.
  • Warszawscy uczniowie będą mogli korzystać bezpłatnie z basenu i pływania rekreacyjnego w Ośrodkach "Namysłowska" (ul. Namysłowska 8), "Grzybowska" (ul. Grzybowska 35A), "Inflancka" (ul. Inflancka 8), "Polonia" (ul. Konwiktorska 6) oraz "Rozbrat" (ul. Rozbrat 26).
  • W Ośrodku "Szczęśliwice" (ul. Drawska 22) w dni powszednie odbywać się będą zajęcia narciarskie oraz snowboardowe. Na łyżwach będzie można natomiast pojeździć na Torze Łyżwiarskim "Stegny" (ul. Inspektowa 1) oraz w Ośrodku "Moczydło" (ul. Górczewska 69/73).
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.