Ferie zimowe 2024. Spadnie nawet 30 centymetrów śniegu. Oto którzy uczniowie najbardziej skorzystają

Jaka pogoda będzie podczas tegorocznych ferii zimowych? Jak się okazuje, tym razem przynajmniej część uczniów naprawdę może liczyć na białe szaleństwo - w niektórych regionach pokrywa śnieżna wyniesie nawet 30 cm. Gdzie konkretnie i kiedy? Zobaczcie sami, jakie będą ferie zimowe 2024.

Przerwa bożonarodzeniowa już za nami, a uczniowie czekają z niecierpliwością na kolejną okazję do dłuższego wypoczynku - ferie zimowe. Te przynajmniej dla części dzieci i młodzieży zaczną się już niedługo, bo już za półtora tygodnia. A jaka będzie wówczas pogoda? Czy uczniowie mogą liczyć na dobre warunki do jazdy na sankach, nartach i innych śnieżnych zabaw? Jak się okazuje, część z nich jak najbardziej. 

Zobacz wideo Na narty w Polsce: pięć miejsc, w których poczujesz się jak w Alpach

Ferie zimowe 2024. Którzy uczniowie mają szansę na białe szaleństwo? 

Jako pierwsi ferie zimowe zaczynają w tym roku uczniowie z województw dolnośląskiego, mazowieckiego, opolskiego i zachodniopomorskiego. I to między innymi właśnie oni mają szansę najbardziej skorzystać z zimowej aury. Jak podaje serwis Portal Parentingowy, w pierwszych tygodniach stycznia temperatura spadnie nawet do minus 25 stopni, czemu będą towarzyszyć obfite opady śniegu. Dotyczyć to będzie przede wszystkim wschodniej i północnowschodniej części kraju, m.in. Mazowsza, Pomorza (w tym Kaszubów), Lubelszczyzny, Podlasia oraz Warmii i Mazur. W tych regionach może spaść nawet 20 - 30 centymetrów śniegu, więc z pewnością dzieci i młodzież będą mogli aktywnie spędzić ferie zimowe. Z kolei w pozostałych częściach kraju pogoda może być raczej deszczowa i dość ciepła, choć nie jest powiedziane, że zimowa aura nie zawita również i tam.

Ferie zimowe 2024. Odbędą się z tradycyjnym podziałem na województwa

Tegoroczne ferie zimowe tradycyjnie odbędą się z podziałem na województwa. Jak już wspomnieliśmy, jako pierwsi zaczną je uczniowie z województw dolnośląskiego, mazowieckiego, opolskiego i zachodniopomorskiego - 15, a zakończą 28 stycznia.

Ferie zimowe 2024Ferie zimowe 2024 Fot. Gazeta.pl

Następnie w terminie 22 stycznia - 4 lutego odpoczywać będą dzieci i młodzież z Podlasia, Warmii i Mazur. W podobnym czasie ferie zimowe odbędą się dla uczniów z województwa lubelskiego, łódzkiego, podkarpackiego, pomorskiego i śląskiego - 29 stycznia - 11 lutego. Z kolei jako ostatni zimową przerwę będą miały dzieci i młodzież z województw: kujawsko-pomorskiego, lubuskiego, małopolskiego, świętokrzyskiego oraz wielkopolskiego - w dniach 12 - 25 lutego

Więcej o:
Copyright © Agora SA