Wnuczka rzuciła się z nożem na babcię. "To uczennica prestiżowej szkoły" Seniorkę zabrano do szpitala

W Ostrowie Wielkopolskim doszło do dramatycznego zdarzenia. 17-letnia wnuczka zaatakowała nożem babcię. Konieczna była interwencja służb. Aktualnie policja ustala szczegóły całego zdarzenia.

W czwartek 28 grudnia około godziny 15:30 w jednym z mieszkań na ulicy Bojanowskiego w Ostrowie Wielkopolskim 17-letnia dziewczyna raniła nożem swoją babcię, z którą spędziła święta Bożego Narodzenia. Tuż przed zdarzeniem nic nie wskazywało na to, że nastolatka może zaatakować seniorkę w jakikolwiek sposób. 

Zobacz wideo Olsztyn. Policja zatrzymała nożownika, który zaatakował 27-latka

Wnuczka rzuciła się z nożem na babcię. Nie wiadomo, dlaczego tak postąpiła

67-letnia kobieta została raniona nożem w szyję i ręce, którymi się broniła podczas ataku wnuczki. Na szczęście obrażenia babci nie były zbyt poważne. Jak przekazała oficerka prasowa ostrowskiej policji podkomisarz Małgorzata Michaś w rozmowie z serwisem TVN24.pl, "kobietę zabrano do szpitala, ale jej życiu nie zagraża niebezpieczeństwo". Poszkodowana była przytomna i samodzielnie weszła do karetki, która zabrała ją do szpitala w celu zszycia ran. Z kolei 17-letnia wnuczka została niezwłocznie zatrzymana i przebadana alkomatem. Pobrano jej również krew do badania na obecność środków odurzających.

17-latka została zatrzymana. Policja ustala, czy była poczytalna w momencie zdarzenia

Nastoletnia wnuczka poszkodowanej 67-latki została od razu zatrzymana. Będzie przesłuchana i zapewne również zbadana na poczytalność. Jeśli atak był intencjonalny, to dziewczynie grozi kara od ośmiu lat do dożywotniego pozbawienia wolności. Na chwilę obecną nie wiadomo zbyt wiele. Jak podaje portal Ostrów24.tv, 17-latka dotychczas nie sprawiała kłopotów - regularnie odwiedzała babcię i miała z nią dobre relacje. Tuż przed atakiem poprosiła seniorkę o przytulenie się do niej. Była też uczennicą jednego z prestiżowych techników, gdzie osiągała bardzo dobre wyniki w nauce.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.