Co się dzieje z chłopcem z filmu "Charlie i fabryka czekolady"? Gra w hitowym serialu Netflixa

Freddie Highmore ma dziś ponad 30 lat, jednak doskonale pamiętamy go, gdy jako mały chłopiec wcielił się w rolę Charliego, który wygrywa możliwość zwiedzenia słynnej fabryki czekolady Willy'ego Wonki.

Freddie Highmore, a właściwie Alfred Thomas Highmore przyszedł na świat  14 lutego 1992 roku w Londynie. Przed kamerą debiutował w wieku siedmiu lat - zagrał Sama - syna samotnej matki w "Women Talking Dirty". Jego pierwsza duża rola w filmie pełnometrażowym to rola Raoula Normandina w "Dwóch braciach" z 2004 roku. W tym samym roku zagrał w "Marzycielu"  - pierwszy raz u boku Johneego Deepa. 

Zobacz wideo "12 lat temu nie miałam nawet pokoju, gdzie mogłabym nakarmić dziecko". Posłanka o nowym pomyśle Hołowni w sejmie

Od uroczego chłopca, przez psychopatę, po doskonałego lekarza

Zaraz po roli w "Marzycielu", Freddie wcielił się w tytułowego Charliego, w hicie kinowym: "Charlie i fabryka czekolady", gdzie ponownie zagrał u boku Johneego Deepa i ta rola sprawiła, że stał się naprawdę rozpoznawalnym małym aktorem. Na kolejne propozycje nie czekał długo - w 2006 roku zagrał w "Dobrym roku", gdzie wcielił się w postać młodego Maxa Skinnera (dorosłego grał Russell Crowe), a w 2007 roku zagrał w filmie "Cudowne dziecko".

 

Jego kolejnymi ważnymi rolami były dwie role w serialach: "Bates Motel" i "Good doctor". Za sprawą pierwszej na planie spędził kilka lat - od 2013 roku do 2017 roku i wcielił się tam w rolę Normana Batesa - syna głównej bohaterki, w którym rodzą się psychopatyczne skłonności. Z kolei w "Good doctor" gra od 2017 roku do dziś. Wciela się tam w postać dr. Shauna Murphy'ego - lekarza, który ma autyzm i zespół Sawanta.

Aktor strzeże swojego życia prywatnego

Freddie Highmore niewiele zdradza na temat swojego życia prywatnego, unika blasku fleszy, w mediach społecznościowych nigdy nie chwalił się kolejnymi miłosnymi podbojami. Nie jest jednak tajemnicą, że spotykał się z kilkoma znanymi aktorkami m.in.: Sarah Bolger, Dakotą Fanning, Abigail Breslin. Jakiś czas temu chodziły także plotki o tym, że był w związku z Emmą Roberts - bratanicą Julii Roberts. W mediach brukowych w przeszłości pojawiły się informacje na temat tego, że jest gejem. Kiedy więc w amerykańskim talk-show, prowadzący zauważył na jego palcu obrączkę, aktor przyznał: "Tak, to obrączka ślubna. Jesteś bardzo spostrzegawczy. […] Jestem tak szczęśliwy, jak tylko Brytyjczyk może być. Ożeniłem się ze wspaniałą kobietą".

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.