• Link został skopiowany

Nazywano go mężczyzną o podwójnym ciele. Pasożytniczy bliźniak nie przeszkodził mu w zostaniu ojcem czwórki dzieci

Patrząc na zdjęcie Jean Libbera, wielu z nas łapie się za głowę, jak ktoś taki mógł normalnie funkcjonować. Mężczyzna urodził się z pasożytniczym bratem bliźniakiem, Jacquesem Libbera, który był z nim połączony w obszarze między klatką piersiową a brzuchem. Nie ukrywał tego, a fizyczną anomalię przekuł na swoją korzyść. Został gwiazdą w cyrku, a prywatnie szczęśliwym mężem i ojcem czwórki dzieci.
Nazywano go mężczyzną o podwójnym ciele. Pasożytniczy bliźniak nie przeszkodził mu w zostaniu ojcem czwórki dzieci
Fot. screen Instagram / historyphotographed

Jean Libbera nazywano "mężczyzną o podwójnym ciele", a wszystko dlatego, ze z jego brzucha wystawał jego nie do końca rozwinięty brat bliźniak. "Jacques był przymocowany do klatki piersiowej i brzucha Jeana, posiadając dwie niedorozwinięte ręce, nogi i częściowo rozwiniętą głowę zintegrowaną z ciałem Jeana. Polegając całkowicie na Jeanie w zakresie wsparcia układu krążenia i układu nerwowego, Jacques był integralną częścią życia Jeana" - czytamy w opisie do zdjęcia na jednym z instagramowych profili. Jean i jego brat Jacques przeżyli razem ponad pół wieku. Pierwszy z nich założył nawet rodzinę - miał żonę i czwórkę dzieci, a drugi był niemym świadkiem wszystkich wydarzeń.

Mężczyzna o podwójnym ciele

Jean urodził się w Rzymie we Włoszech w 1884 roku, jednak nie był to zwyczajny noworodek. Z jego ciała wystawał jego brat bliźniak, który również otrzymał imię i na zawsze już był związany z bratem. Jedno ze zdjęć rentgenowskich wykonanych przed laty potwierdziło jedynie tezę lekarzy. Bracia byli zrośnięci i nie istniał żaden sposób, aby ich rozdzielić. Jacques miał bardzo małą głowę o obwodzie zaledwie sześciu cali osadzoną w ciele Jean oraz dwie niedorozwinięte ręce, nogi. Obaj bliźniacy byli też nierozerwalnie połączeni wspólnym układem krwionośnym i nerwowym.

Jean spędził całe swoje życie w obecności swojego brata, który był od niego zależny - potrzebował go, by żyć. Bracia swoją anomalię postanowili jednak przekuć na wielki atrybut i zamiast się ukrywać przed światem - obaj stali się gwiazdami pokazów cyrkowych. Wyjątkowa budowa ciała Jeana znalazła uznanie w europejskich i amerykańskich cyrkach, gdzie występował jako atrakcja. Wraz z Jacquesem podróżował po świecie, zwiedzając różne zakątki i mając niesamowite przygody. Wszędzie gdzie się pojawiali - wzbudzali niemałą sensację. Zarobili sporo pieniędzy razem, co pozwoliło, że dość szybko przeszli na cyrkową emeryturę, z której tak naprawdę korzystał sam Jean.

 

Mąż i ojciec. Życie prywatne było równie udane, co te cyrkowe

Kiedy Jean zarobił wystarczającą sumę pieniędzy, która zapewniłaby mu dostatnie życie - postanowił osiąść na stałe i założyć rodzinę. Poślubił kobietę, która co ciekawe, nie uważała go za "odmieńca". Chociaż wiemy o niej niewiele, kochała męża, trwając przy jego boku wiele lat. Z tego związku narodziła się czwórka zdrowych i w pełni rozwiniętych dzieci, chociaż niestety próżno szukać informacji na ich temat.

Jean i jego pasożytniczy brat bliźniak przeżyli ponad pół wieku. Zmarli w 1936 roku w wieku około 52 lat.

Więcej o: