Donald Tusk się wygadał. Zdradził ukrywane dotąd imię piątego wnuka

O życiu prywatnym nowego premiera Polski Donalda Tuska wiemy niewiele. Chociaż sam zdradza często jakieś fakty i ciekawostki z przeszłości, to jeśli chodzi o rodzinę, bardzo długo nie było wiadomo, jak mają na imię jego wnuki. Donald Tusk ma pięcioro wnucząt. Jak ma na imię ostatni, najmłodszy wnuk?

Donald Tusk długo nie zdradzał imion swoich wnuków, jednak ostatnimi czasy nieco śmielej mówi o swojej rodzinie. Długo również skrywał informację, jak mają na imię dzieci jego córki Kasi Tusk oraz syna Michała. I chociaż do mediów wyciekły informację o imionach czwórki z nich, to imię ostatniego, piątego wnuka było ukrywane bardzo długo. Teraz wszystko stało się jasne, a wygadał się sam Donald Tusk.

Zobacz wideo Lili Antoniak zdradza, skąd pomysł na dość nietypowe imiona dla córek. "Moja obserwatorka nazwała tak swoją córkę dzięki mnie"

Jak mają na imię wnuki Donalda Tuska?

Donald Tusk ma pięcioro wnuków. Jego syn Michał Tusk ma trzech synów, a Katarzyna Tusk - dwie córki. W przestrzeni publicznej długo nie było żadnej oficjalnej informacji, jak dzieci mają na imię. Aż do słynnego Marszu 4 czerwca w Warszawie. Wtedy to w czasie jednego ze swoich przemówień przewodniczący KO zdradził imiona czwórki swoich wnucząt.

"Ja też jestem dzisiaj z wami i będę każdego dnia. Noc i dzień, do dnia wyborów. Wszędzie z wami tam, gdzie będziemy bili się o wolną Polskę. O lepszą przyszłość dla Polaków" - mówił Donald Tusk. "Będę cały czas pamiętał, że robię to dla waszych Aguś, dla waszych Michałków. Dla mojej Lilki, Marysi, Mateuszka, Mikołaja, dla waszych dzieci, dla waszych wnuków. O to idzie ta walka. Po to dzisiaj maszerowaliśmy" - dodał.

Jednak jak ma na imię ostatni, piąty wnuk Donalda Tuska? Wszystko stało się jasne po zamieszczeniu przez nowego premiera krótkiego filmu na Instagramie. Polityk pokazuje, co zabrał ze sobą w pudłach do nowego gabinetu. Są kamyczki, które mają przynieść szczęście, jest plakat, który ma zawisnąć na ścianie, oraz książka. Na końcu pojawia się jeszcze jedna, ważna rzecz. Kartka z rysunkiem autorstwa najmłodszego wnuka. "Mój Michałek, mój najmłodszy wnuk, obiecał, że zrobi mi wizytówkę na drzwi, no i mam wizytówkę na drzwi" - powiedział Tusk.

 

Michał - imię po tacie?

Syn nowego premiera również ma na imię Michał, a tradycja nadawania imion dziecku po ojcu czy dziadkach jest u nas bardzo mocno zakorzeniona, chociaż nie aż tak popularna, jak np. w USA.

Imię Michał, znane i lubiane od lat, nadal obecne jest w rankingach imion nadawanych dzieciom. Przemawia za tym zapewne jego znaczenie, ale może również ciekawa historia. Wszak jest to imię noszone przez jednego z archaniołów. Po hebrajsku znaczy "któż jak Bóg". Obecnie nosi je aż 491 591 mężczyzn, natomiast w 2022 roku tym imieniem zostało nazwanych aż 2 758 dzieci.

Najpopularniejszymi zdrobnieniami są: Michałek, Michaś, Michałko, Michałkuś, Misio, Misiek, Misiu, Michu, Michuś, Michasz.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.