Jest głuchą mamą. Skąd wie, że dziecko płacze i kiedy? Pokazała, jak to robi. Internauci są zdumieni

Dzieci, szczególnie te najmniejsze, poprzez płacz i krzyk sygnalizują dorosłym swoje potrzeby. Jednak nie każdy rodzic jest słyszący. Co w przypadku, gdy mama jest głucha? Jak się okazuje, ma ona pewien sposób, aby wiedzieć, czy i kiedy jej dziecko płacze.

Według danych Biura Pełnomocnika Rządu do Spraw Osób Niepełnosprawnych obecnie w Polsce żyje około 500 tysięcy Głuchych. Jest to naprawdę ogromna społeczność, która ma nawet własny język - migowy z bogatym słownictwem i własną gramatyką, różniącą się od polskiej. Do Głuchych należy też wiele matek z dziećmi, w tym niemowlakami. A jak sobie one radzą? Po czym rozpoznają, że ich pociecha płacze, bo trzeba jej zmienić pieluchę czy boli ją brzuch? Na to też mają swój sposób i to całkiem prosty.

Zobacz wideo Pierwszy w historii zespół osób głuchych zgłoszony do preselekcji Eurowziji

Jest głuchą mamą. Jednak i tak wie, kiedy jej dziecko płacze. Oto jak sobie z tym radzi

Cheyenna Clearbrook jest aktorką, znaną z reality show Deaf U o grupie niesłyszących i niedosłyszących studentów Netflixa, a prywatnie również mamą. Jest też aktywna w mediach społecznościowych, m.in. na TikToku, gdzie jakiś czas temu opublikowała filmik, na którym pokazała, skąd wie, że jej dziecko płacze.

Wbrew pozorom sposób jest prosty - ma specjalne urządzenie, które sygnalizuje jej, kiedy maluch płacze i się porusza, poprzez wibracje i migające, kolorowe światło. Kolor lampek oznacza np. intensywność płaczu, ale nie tylko. Jak sama Cheyenna przyznała, uwielbia to urządzenie i korzysta z niego cały czas. Warto dodać, że malce jest też wyposażony w specjalną, elektroniczną nianię ze specjalnymi opcjami dla osób Głuchych. 

Pokazała, skąd Głuche mamy wiedzą, że dziecko płacze. Internauci byli szczerze zdumieni

Choć urządzenie, z którego korzysta Cheyenna nie jest niczym niezwykłym dla Głuchych, to słyszący internauci byli szczerze zdziwieni. Wielu przyznało, że nie zastanawiało się, jak to wygląda u osób Głuchych. "Właściwie nigdy nie zastanawiałam się, po czym osoba głucha poznaje, że dziecko płacze. Bardzo ci dziękuję. To naprawdę niesamowite", "Czasami myślę, że świat, w którym żyjemy, jest do niczego. A potem widzę coś takiego i wraca wiara w ludzkość", "Tak, technologia jest super! Moi niesłyszący rodzice w latach 90. nic takiego nie mieli, a mama zawsze mówiła, że intuicja jej podpowiadała, co i jak", "Apple Watch musi dostać taką opcję, bo wibrujące powiadomienie na nadgarstku byłoby dużo wygodniejsze" - pisali internauci w komentarzach. Ktoś zasugerował, że iPhoney mają taką opcję, na co autorka nagrania odpowiedziała, że wypróbowała ją i jednak swoje rozwiązanie, bo jest dużo dokładniejsze i nie wysyła fałszywych alarmów. Więcej ciekawych artykułów o dzieciach znajdziecie na naszej stronie głównej Gazeta.pl.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.