Jak zimą w Mongolii ubiera się dzieci? Ich strój jest nietypowy. Dołączamy się do zachwytów internautów

Jak ubrać małe dziecko na mróz? W grubą kurtkę, puchowe rękawice, ocieplane buty i równie ciepłą czapkę? Mongołowie mają swój własny sposób, który nie zmienił się od setek lat. Z czego się składa taki dziecięcy strój zimowy? Będziecie zaskoczeni.

Mongolia jest położona pomiędzy Rosją i Chinami, a klimat jest w tym kraju bardzo surowy - zimą temperatura spada nawet poniżej 30 stopni Celsjusza. To sprawia, że mieszkańcy tego azjatyckiego państwa muszą się naprawdę ciepło ubierać. Dotyczy to również najmłodszych. A jak wygląda taki mongolski strój zimowy dla maluchów? Zobaczcie sami.

Zobacz wideo Czy najwięcej ciepła ucieka przez głowę? [NaZdrowie]

Tak w Mongolii ubiera się dzieci zimą. Nie tylko jest im ciepło, ale są też bezpieczne

Na zdjęciu opublikowanym na Reddicie przez użytkownika o nicku HoodedHorse można zobaczyć, jak są ubierane zimą dzieci w Mongolii, a zapewne również w innych częściach Azji. Jeden z internautów uważa bowiem, że maluch z fotografii najprawdopodobniej jest nie Mongołem, a Jakutem. Są też głosy, że to mały Fin. A jak jest ubrany szkrab? W gruby, wełniany płaszcz do ziemi z równie grubym kapturem, a w długich rękawach widać też wszyte rękawiczki. Szyję dziecka dodatkowo obwiązano szalikiem. Jednak najbardziej zaskakujące są wszyte w taki strój dzwonki. Tak, dzwonki. A po co? Wbrew pozorom mają ważną funkcję - dzięki ich dźwiękom dorośli wiedzą, gdzie znajduje się pociecha i mogą jej pilnować bez patrzenia i przerywania pracy. Na takiej samej zasadzie w niektórych azjatyckich krajach (np. w Indonezji) małe dzieci chodzą w skrzypiących butach

Zimowy strój mongolskiego szkraba zachwycił internautów. Porównują dziecko do pianki

Mongolski ubiór dziecka na zimę zachwycił internautów, którzy porównują malucha do dużej pianki i pingwina. "To nie jest dziecko, tylko jedna, wielka, chodząca pianka", "Pingu!", "Przypomina mi małego Yodę", "Widzę jedynie uroczą piankę", "Oglądając miniaturkę, wziąłem go za ludzika LEGO", "Mały pingwin", "Najsłodsza grudka śniegu na świecie", "Oto dziecko Epoki Lodowcowej", "Wańka-wstańka", "Mały Yoda", "Urocze mały Yeti" - żartowali w komentarzach użytkownicy platformy. Więcej ciekawych artykułów o dzieciach znajdziecie na naszej stronie głównej Gazeta.pl.

Więcej o:
Copyright © Agora SA