900 złotych dofinansowania ferii zimowych 2024. Podano, w jakich latach musi urodzić się dziecko

W jakich latach musi urodzić się dziecko, aby mogło skorzystać z dofinansowania ferii? Właśnie opublikowano listę roczników, które mogą się starać o dopłatę wypoczynku zimowego w 2024 roku. Oprócz tego trzeba też spełnić jeszcze jeden warunek. Jaki? Wyjaśniamy zawiłości finansowe.

Wprawdzie do ferii zimowych 2024 zostało jeszcze sporo czasu, to rodzice już zaczynają planować pociechom wypoczynek. Jest to szczególnie istotne w kwestii finansowej, bo nieustannie galopująca inflacja i rosnące ceny dla wielu osób stanowią ogromną barierę. Na szczęście część dzieci może skorzystać z dofinansowania ferii zimowych, ale pod dwoma warunkami. Jakimi? Tłumaczymy.

Zobacz wideo Ferie w Polsce? Pięć najlepszych miejsc [PRZEGLĄD]

Dofinansowanie ferii zimowych 2024. Trzeba spełnić dwa warunki. aby je otrzymać

Pierwszym wymogiem do otrzymania dofinansowania ferii zimowych jest wiek dziecka. 900 złotych na wypoczynek przysługuje bowiem tylko dzieciom urodzonym w okresie od 1 stycznia 2008 roku do 31 grudnia 2019 roku. Jednak to nie wszystko - drugim warunkiem skorzystania z dopłaty do zimowiska z projektu Fundacji "Szansa dla Gmin" jest zawód rodziców. Zgodnie z regulaminem przynajmniej jedno z nich musi być rolnikiem i być ubezpieczone w Kasie Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego (KRUS). Jeśli spełnione są oba warunki, to można złożyć wniosek o przyznanie dofinansowania. Szczegółowe informacje o formalnościach znajdują się na stronie internetowej fundacji.

Dofinansowanie ferii zimowych 2024. To trzeba wiedzieć o zimowisku

Dzieci, które skorzystają z dofinansowania, mogą spędzić ferie zimowe w czterech konkretnych ośrodkach. Są to następujące miejsca:

  • Dom Wczasowy Halina w Zakopanem,
  • Kwatery Prywatne A. Sieczka w Poroninie,
  • Dom Wypoczynkowy PILSKO w Korbielowie,
  • Ośrodek Wypoczynkowy RANCHO Wołkowyja.

Każdy turnus będzie trwał siedem dni i obejmie w sumie sześć noclegów, a rodzice, podpisując umowę, muszą wnieść zaliczkę w wysokości 200 złotych. Więcej ciekawych artykułów o dzieciach znajdziecie na naszej stronie głównej Gazeta.pl.

Więcej o:
Copyright © Agora SA