Zaginęła 14-latka w spektrum autyzmu. Czy ktoś ją widział? Policja prosi o pomoc

W poniedziałek zaginęła 14-letnia dziewczynka. Dotychczas nie udało się jej znaleźć. Dziecko na spektrum autyzmu. Policja prosi o pomoc wszystkich, którzy mogą pomóc ustalić, gdzie przebywa.

Więcej ciekawych treści znajdziesz na Gazeta.pl
W poniedziałek po południu zaginęła 14-letnia Wiktoria Saługa. Dziewczynka jest podopieczną ośrodka leczniczo-rehabilitacyjnego w Kamieńcu koło Tarnowskich Gór. Jest w spektrum autyzmu.

Zobacz wideo Jak rozpoznać, że dziecko ma autyzm? "Układanie samochodzików w rzędzie, machanie rączkami"

Jak podają mundurowi, dziecko razem z grupą innych podopiecznych ośrodka, korzystało z pięknej pogody i bawiło się na śniegu. Dziewczynka się oddaliła w nieznanym kierunku. Nit nie wie, dlaczego podopieczna ośrodka postanowiła odłączyć się od grupy, ani dokąd mogłaby się udać.

Zaginiona 14-letnia Wiktoria Saługa oddaliła się z miejsca zimowych zabaw, na których przebywała z innymi pacjentami ośrodka leczniczego w Kamieńcu.

- informują tarnowscy policjanci. Na stronie internetowej opublikowano też zdjęcia zaginionej.

Nocne poszukiwania nie przyniosły efektu

Przez całą noc 14-latka była poszukiwana przez kilkadziesiąt osób. Niestety nie udało się trafić na żaden ślad, który mógłby wskazywać, gdzie przebywa Wiktoria. Poszukiwania trwają dalej.

Wszczęte wczoraj wieczorem poszukiwania trwały przez całą noc i trwają nadal. Wykorzystujemy wszelkie dostępne zasoby, między innymi psy tropiące, quady i drony z technologią termowizyjną. Będziemy szukać do skutku

- powiedział we wtorek rano redaktorowi tvn24.pl oficer prasowy policji w Tarnowskich Górach sierżant sztabowy Kamil Kubica.

Dziewczynki szukają nie tylko policjanci, ale też strażacy, pracownicy ośrodka w Kamieńcu wolontariusze.

Jak wygląda zaginiona?

Wiktoria w chwili zaginięcia była ubrana w czarne spodnie dresowe, czarną kurtkę oraz czarne buty. Do tego miała jasne rękawiczki. Dziewczynka na 150 cm wzrostu, jej cechą charakterystyczną jest koślawy chód.
Mundurowym udało się ustalić, że dziewczynka mogła się oddalić autobusem miejskim w kierunku Pyskowic lub Gliwic.

Ze względu na problemy zdrowotne, z jakimi zmaga się zaginiona oraz niską temperaturę, policjanci proszą o kontakt w przypadku informacji na temat miejsca jej przebywania.
Wszystkie osoby, które mogą pomóc w odnalezieniu Wiktorii, proszone są o kontakt pod numerem 112 lub 47-853-42-55.

Więcej o:
Copyright © Agora SA