Próbne matury 2023/2024 w nowej formule zaraz ruszają! Egzaminy potrwają trzy dni [HARMONOGRAM]

Już niedługo uczniowie ostatnich klas szkół średnich zmierzą się z próbnymi maturami 2023/2024 w nowej formule. Kiedy i w jakich godzinach odbędą się poszczególne egzaminy diagnostyczne? Sprawdźcie koniecznie harmonogram opublikowany przez CKE.

Matura, zwana egzaminem dojrzałości jest najważniejszym egzaminem dla uczniów, którzy kończą szkołę średnią. W części obowiązkowej składa się z trzech przedmiotów - języka polskiego, matematyki i języka obcego nowożytnego. Aby pomóc młodzieży w lepszym przygotowaniu się do niej, organizowane są matury próbne, które mają zapoznać uczniów z procedurami egzaminacyjnymi, a także sprawdzić stan ich wiedzy. W dniach 21 - 24 listopada organizowało je wydawnictwo Operon, a teraz zaczynają się oficjalne egzaminy diagnostyczne, które przeprowadzi Centralna Komisja Egzaminacyjna (CKE). Kiedy się one odbędą? Oto dokładny harmonogram. 

Zobacz wideo Czy sztuczna inteligencja jest w stanie poradzić sobie z maturą?

Matury próbne 2023/2024 od CKE. Oto szczegółowy harmonogram egzaminów

Tegoroczne matury próbne zaczną się już jutro, w środę 6 grudnia i potrwają trzy dni. Uczniowie zmierzą się z egzaminami z przedmiotów obowiązkowych - języka polskiego, matematyki i języka obcego nowożytnego w następujących terminach:

  • 6 grudnia 2023 (środa), godz. 9:00 - język polski (240 minut),
  • 7 grudnia 2023 (czwartek), godz. 9:00 -  matematyka (180 minut),
  • 8 grudnia 2023 (piątek), godz. 9:00 - języki obce nowożytne, do wyboru jęz. angielski, francuski, hiszpański, niemiecki, rosyjski, i włoski (120 minut).

Wszystkie powyższe egzaminy próbne zostaną przeprowadzone wyłącznie na poziomie podstawowym, a dla uczniów będą dostępne arkusze zarówno standardowe, jak i dostosowane do osób z niepełnosprawnościami.

Matury próbne 2023/2024 od CKE. Co uczniowie mogą zabrać ze sobą na egzaminy?

Matura próbna jest przeprowadzana na tych samych zasadach, co standardowa, więc również lista dopuszczalnych przyborów jest identyczna. Na egzaminy z języka polskiego i z języków obcych dozwolone są tylko dwie rzeczy: dowód osobisty oraz przynajmniej dwa długopisy (pióra) z czarnym tuszem (atramentem). W przypadku matury próbnej z matematyki uczniowie mogą mieć ze sobą kilka innych przyborów:

  • linijkę,
  • cyrkiel,
  • prosty kalkulator (czyli umożliwiający wykonanie tylko podstawowych operacji matematycznych).

Co więcej, uczniowie na sali otrzymają również karty wzorów. Więcej ciekawych artykułów o dzieciach znajdziecie na naszej stronie głównej Gazeta.pl.

Więcej o:
Copyright © Agora SA