Czarnek poszedł do kościoła i zrobił zdjęcie dzieciom. "Ja telefonu nie zabieram, a pan strzela foty"

Przemysław Czarnek już nie jest ministrem edukacji i nauki. Wciąż jednak pojawia się publicznie. Ostatnio był na adwentowych roratach w kościele, gdzie zrobił zdjęcie dzieciom uczestniczącym w nabożeństwie. To nie spodobało się internautom.

Przemysław Czarnek sprawował funkcję szefa resortu Edukacji i Nauki od 2020 roku. 27 listopada 2023 roku Andrzej Duda - na wniosek Mateusza Morawieckiego - powołał na ten urząd Krzysztofa Szczuckiego, który ma się cieszyć tym stanowiskiem ledwie przez kilka tygodni. Mimo to Czarnek stara się jeszcze zrobić pozytywne wrażenie, choć z wątpliwym skutkiem. W ostatnią niedzielę był na adwentowych roratach, gdzie sfotografował grupę dzieci i młodzieży, które również były wówczas w kościele. Zdjęcie opublikował w mediach społecznościowych, co wywołało burzę wśród użytkowników. 

Zobacz wideo Uczniowie o religii w szkołach. "To kompletna pomyłka" [SONDA]

Czarnek zrobił zdjęcie dzieciom i młodzieży w kościele na mszy. Chwali ich religijność

Przemysław Czarnek zasłynął z ostro krytykowanych pomysłów, m.in. wprowadzenia do szkół HiT-u i łaciny, utrudniania uczniom korzystania ze zwolnienia długoterminowego z zajęć WF-u, a także z mocno prawicowych poglądów. Ostatnio opublikował na platformie zdjęcie z rorat adwentowych z krótkim komentarzem, zachwalającym nabożeństwo - "Dziesiątki dzieci i młodzieży, a do tego rodzice i dziadkowie. Wszyscy z lampionami". Wpis szybko wywołał wśród internautów istną burzę - wiele osób wytknęło byłemu już szefowi resortu edukacji, że to czysta hipokryzja z jego strony. Jedna osoba nawet zwróciła uwagę na to, że Czarnek robił zdjęcia podczas mszy - "Ja to nawet telefonu do kościoła nie zabieram, a Pan strzela w nim foty, zamiast skupić się na istocie…" - przyznał z goryczą internauta o nicku @KarlloS_27. 

Zachowanie Przemysława Czarnka nie podoba się internautom

Komentarze pod postem byłego szefa resortu edukacji nie są pozytywne, czemu trudno się dziwić. "Po co się z tą religijnością tak obnosisz? Wszystko na pokaz. Żebyś Ty jeszcze żył zgodnie z zasadami. Tymi moralnymi szczególnie", "Wiara nie potrzebuje afiszu, to kwestia duchowa i własnego sumienia. Ale czekam na Pana live ze spowiedzi", "Ślęczy przed figurą a diabeł za skórą", "Patrząc na zdjęcie to dziesiątka, a nie dziesiątki. Ale żeby minister edukacji liczyć nie potrafił", "Jak to dobrze, że teraz twoja działalność to lansowanie się w kościele na wielkiego katolika", "Gdy się modlicie, nie bądźcie jak obłudnicy. Oni lubią w synagogach i na rogach ulic wystawać i modlić się, żeby się ludziom pokazać. Zaprawdę, powiadam wam: otrzymali już swoją nagrodę", "Jak zwykle każdy PiS 'katolik' idzie do kościoła nie po to, żeby się modlić, tylko relację na X wrzucić. Wszystko na pokaz" - pisali oburzeni użytkownicy platformy X. Więcej ciekawych artykułów o dzieciach znajdziecie na naszej stronie głównej Gazeta.pl.

Więcej o:
Copyright © Agora SA