Potworna śmierć młodej kobiety. Rekin zaatakował ją na oczach 5-letniej córki

Do prawdziwego horroru doszło w miejscowości Melaque w meksykańskim stanie Jalisco. Młoda matka zmarła po tym, jak w trakcie pływania ze swoją córką, zaatakował ją rekin. Na szczęście pięciolatka nie ucierpiała przy wypadku.

Do wyobrażalnej tragedii doszło niedaleko plaży w Melaque, na zachód od portu morskiego Manzanillo. Rafael Araiza, szef lokalnego biura obrony cywilnej, poinformował, że 26-letnia Meksykanka zmarła po tym, jak w trakcie pływania ze swoją córką zaatakował ją rekin.

Zobacz wideo Czy dziecko może nam dawać sygnały, że coś się dzieje niepokojącego? Psycholożka wymienia konkretne zachowania nastolatków

Matka bawiła się z córką na wodnym placu zabaw. Rekin odgryzł jej nogę, ale uratowała dziecko

26-latka płynęła ze swoją pięcioletnią córką w stronę pływającej platformy zabaw znajdującej się około 25 metrów od brzegu. Gdy próbowała podnieść swoje dziecko na pływającą platformę, niespodziewanie zaatakował ją rekin. Kobieta doznała rozległej rany nogi w okolicy biodra, przez którą straciła dużą ilość krwi.

Pięcioletniej córce na szczęście nic się nie stało, jednak matka nie miała tyle szczęścia. Mimo szybkiej interwencji ratowników medycznych, 26-latki nie udało się uratować. 

Władze zareagowały na tragedię rodzinną

Choć ataki rekinów w Meksyku są stosunkowo rzadkie, to lokalne władze postanowiły zamknąć plaże w Melaque i Barra de Navidad, aby zapewnić bezpieczeństwo mieszkańcom i turystom. Ostatni taki przypadek miał miejsce w 2019 roku, kiedy to nurek z USA przeżył ugryzienie rekina w przedramię w zatoce Magdalena u wybrzeży Baja California Sur.

Więcej o:
Copyright © Agora SA