To niezwykłe imię nosi córka Pabla Picassa. W Polsce do 2019 r. nosiło je raptem 113 kobiet

Rodzice często zastanawiając się nad imieniem dla swojego przyszłego dziecka, szukają propozycji różnego pochodzenia. Jednym z rzadziej spotykanych w Polsce imion jest Paloma. To niezwykłe imię nosi też córka wybitnego malarza - Pabla Picassa.

Paloma to imię pochodzenia hiszpańskiego, które w Polsce wciąż nadawane jest niezwykle rzadko. Do końca 2019 r. żyło w naszym kraju jedynie 113 kobiet, noszących to imię. W kolejnych latach również nie otrzymała go żadna nowo narodzona dziewczynka. Co oznacza to imię?

Zobacz wideo Lili Antoniak zdradza, skąd pomysł na dość nietypowe imiona dla córek. "Moja obserwatorka nazwała tak swoją córkę dzięki mnie"

Tak ma na imię córka Pabla Picassa. Co oznacza imię Paloma?

Paloma to imię, które wywodzi się z Półwyspu Iberyjskiego, jednak szczególną popularnością cieszy się w Chile, w Ameryce Południowej. Wywodzi się od słowa "paloma", które w dosłownym tłumaczeniu oznacza "gołab". Według księgi imion dla dziewczynek, kobiety obdarzone tym imieniem cechuje łagodność. Są pozbawione szaleństwa, zdecydowanie bardziej strachliwe i wyważone niż inne dzieci. Często podchodzi do nowych zadań pełna lęku i trwogi, bywa mało odważna i nie zawsze wierzy w swoje umiejętności.

To, co jednak wyróżnia posiadaczki imienia Paloma to ogromna chęć i zapał do pracy. Kobiety o tym imieniu starannie przygotowują się do nowych wyzwań. Często za partnerów i przyjaciół wybierają osoby o zupełnie odmiennym do nich charakterze. Stawiają na ludzi zaufanych, zdecydowanych i pozbawionych trwogi. 

Paola obchodzi imieniny w Polsce raz do roku - 19 września. Do najbardziej znanych kobiet noszących to imię należą:

  • brytyjska wokalistka i autorka tekstów - Paloma Faith,
  • projektantka mody i córka wybitnego malarza Pabla Picassa - Paloma Picasso.

Co warto wiedzieć o imieniu Paloma?

Posiadaczki imienia Paloma są numerologicznymi czwórkami, co oznacza, że są szczególnie skromne, prostolinijne oraz empatyczne. Stawiają na poświęcenie się innym, dlatego znajdują radość podczas pracy np. jako pielęgniarki, opiekunki czy nauczycieli. Numerologia oraz księgi imion przypisują imieniu Paloma:

  • dni pomyślne: sobota;
  • metale: ołów;
  • kamienie: obsydian śnieżny;
  • kolor: szary;
  • amulet rośliny: krwawnik pospolity.
Więcej o:
Copyright © Agora SA