70-latka urodziła bliźnięta. Mają się dobrze, lecz ojciec zniknął. "Mężczyźni nie lubią tego słyszeć"

Niedawno miały miejsce bardzo niezwykłe narodziny bliźniąt. Ich matka ma bowiem 70 lat, co czyni ją jedną z najstarszych matek na świecie. Niestety, choć maluchy czują się dobrze, to ich matka jest smutna, bo ojciec szkrabów zniknął bez śladu tuż po tym, jak powiedziała mu o ciąży.

Pochodząca z Ugandy Safina Namukwaya w ostatnią środę o godzinie 12.04 urodziła bliźnięta - chłopca i dziewczynkę. Tym samym została ochrzczona mianem najstarszej matki w Afryce. Maluchy przyszły na świat poprzez cesarskie cięcie i aktualnie czują się dobrze, podobnie jak ich mama. Był to jej drugi poród w ciągu ostatnich trzech lat. Pierwszym dzieckiem Safiny jest córka Sarah, która urodziła się w 2020 roku. „Ta historia to nie tylko sukces medyczny, ale także dowód na siłę ludzkiego ducha" - przekazały dla portalu Daily Mail władze szpitala, w którym doszło do wyjątkowych narodzin.

Zobacz wideo Wybitna polska sportsmenka już wkrótce zostanie mamą. "Nie jest to łatwy stan, boję się porodu"

70-letnia Ugandyjka urodziła bliźnięta. Niestety nie wiadomo, co dzieje się z ich ojcem

Safina cieszy się z narodzin dzieci, ale przyznaje też, że doświadczyła pewnych problemów podczas samej ciąży, w tym ze strony partnera, który ją zostawił. "Mężczyźni nie lubią słyszeć, że będziesz mieć więcej niż jedno dziecko" - powiedziała. Dodała też, że "po przyjęciu do szpitala mój mężczyzna więcej się nie pojawił". To ją smuci, mimo że od dawna bardzo chciała mieć dzieci - w latach 90. straciła męża i poroniła, przez co społeczność ją napiętnowała z powodu bezpłodności. Przez 40 lat próbowała zajść w ciążę, nieustannie ją z tego powodu wytykano palcami i poniżano, aż do momentu gdy poprzez in vitro urodziła pierwsze dziecko. „Pewnego razu mały chłopiec wykrzyczał mi, że moja matka rzuciła na mnie klątwę, żebym umarła bezdzietna" - powiedziała w wywiadzie Safina, najstarsza matka w Afryce.

70-letnia Safina nie jest jedyną matką w zaawansowanym wieku. Była nawet starsza od niej kobieta

Choć urodzenie bliźniąt przez Safinę w wieku 70 lat to naprawdę wyjątkowe wydarzenie, to nie jest to jedyne. Jeszcze później, bo mając 74 lata zaszła w ciążę i również urodziła bliźnięta mieszkanka Indii Erramatti Mangayamma, mając u boku 57-letniego męża Sitaramę Rajarao. Dwie zdrowe dziewczynki przyszły na świat w 2019 roku i było to historyczne wydarzenie dla kliniki Ahalya IVF w mieście Guntur, która prawdopodobnie finansowała kobiecie część kosztów zabiegu in vitro. Sama Erramatti Mangayamma otrzymała tytuł najstarszej matki na świecie. Więcej ciekawych artykułów o dzieciach znajdziecie na naszej stronie głównej Gazeta.pl.

Więcej o:
Copyright © Agora SA