Nazywa siebie "królową lodu" i hartuje dzieci w lodowatej wodzie. "Mam nadzieję, że nic im nie jest"

Niektóre mamy przegrzewają swoje dzieci, ubierając je w kolejne warstwy ubrań i zamykając w czterech ścianach, gdy tylko temperatura spadnie poniżej zera. Są jednak takie, które nie tylko hartują pociechy zimnem, ale... lodem.

Więcej ciekawych treści znajdziesz na Gazeta.pl
Matka wystrojona w białą czapkę z pomponem i strój panterkę wychodzi na mróz. Towarzyszy jej identycznie ubrana kilkuletnia dziewczynka. Sam ich widok na śniegu może sprawić, że robi nam się zimno, a to dopiero początek.

Zobacz wideo Syrop z cebuli łagodzi każdy rodzaj kaszlu

Wiele polskich mam, a może nawet nie tyle mam, co babć i cioć oraz innych starszych krewnych ma tendencję do przegrzewania dzieci. Maluchy ubrane w niezliczoną ilość bluzeczek, sweterków, polarków to dość częsty widok. A czapeczki można zobaczyć na głowach dzieci, nawet gdy jest lato.

Kąpiel w lodowatej wodzie, albo w kostkach lodu? Dla niektórych to normalne

Nie ma więc co się dziwić, że nagranie, na którym widać matkę i jej córeczkę na śniegu budzi sporo emocji. Tak naprawdę jednak to jednak dopiero początek. W dalszej części filmu widać jak kobieta... wchodzi do zamrażarki wypełnionej lodem. Jej córeczka zaś wskakuje do lodowatej wodzie znajdującej się w przezroczystym pudle.

Kobieta, która zażywa takich nietypowych kąpieli to Kya Jeub z Oklahomy w USA. Zasłynęła w mediach spoecznościowych jako "Ice Queen" ("Królowa Lodu"). Matka często pokazuje swoje lodowate kąpiele oraz dzieci, które robią to samo, co ona. Kya obecnie ma dwójkę pociech, a wiosną przyszłego roku na świecie ma pojawić się jej trzecia pociecha.

Zimne kąpiele o każdej porze roku

Kya kąpie się w lodzie zarówno latem, jak i zimą. Nie robi to na niej żadnego wrażenia. Tak samo, jak na jej półtorarocznej córeczce Hermionie, która widać na nagraniach, ochoczo wskakuje do lodowatej wody. Nawet się nie waha! Co raz zdobywa też nowe umiejętności, na jednym z filmików można zobaczyć, jak uczy się spokojnie oddychać, tak samo jak jej mama.

Kya umieszcza swoje "lodowe poczynania" na Facebooku, dzięki czemu stała się sławna. Ma już 1,2 mln obserwatorów, a niemalże każde jej nagranie jest oglądane przez kilkaset tysięcy osób, wielu internautów też je komentuje, nie wierząc, że nie dość, że kobieta zażywa lodowych kąpieli, to robią to także jej malutkie dzieci. Niektórzy zastanawiają się, czy nie ma to jakiegoś negatywnego wpływu na rozwój ciąży, bo Kya nie zrezygnowała ze swojego zwyczaju nawet w widocznej już ciąży.

Kurde szacun za odwagę dla mamy. Ja w ciąży boję się szybko chodzić a co dopiero takie akcje

- stwierdziła jedna z internautek. "Dostałam zapalenia pęcherza od samego oglądania", i teraz wszystkie babcie w Polsce: dobrze, że chociaż ma czapeczkę", "Na samą myśl mi zimno", "Zamarzłam na sam widok" - pisali też inni.
Sama zainteresowana zapewnia, że nic jej nie zmusi do zrezygnowania z ukochanych kąpieli w lodzie.

Więcej o:
Copyright © Agora SA