To imię dla dziewczynki pnie się po szczeblach popularności. Jeszcze w 2020 r. było na końcu rankingów

W ostatnich latach to imię dla dziewczynki zaczęło się piąć w rankingach popularności. Co ciekawe, jeszcze w 2020 roku zajmowało szary koniec listy. teraz coraz więcej rodziców się na nie decyduje - nic dziwnego, bo jest piękne, krótkie i melodyczne.

Ranking imion dla dzieci to niesamowita pomoc dla rodziców, którzy szukają idealnego wyboru dla swojej pociechy. Dzięki temu można dowiedzieć się też jak wygląda na tle pozostałych, oraz ile rodzin decyduje się na ich nadanie. Dzisiaj przedstawiamy piękne imię dla dziewczynki, które jeszcze w 2020 roku znajdowało się na samym dole listy. 

Zobacz wideo Lili Antoniak zdradza, skąd pomysł na dość nietypowe imiona dla córek. "Moja obserwatorka nazwała tak swoją córkę dzięki mnie"

To imię dla dziewczynki stało się niebywale popularne, a kiedyś mało kto je nadawał 

Zoja, bo o tym pięknym imieniu dzisiaj mowa, pochodzi od greckiego słowa oznaczającego "życie". Kobiety i dziewczynki o tym imieniu są żywiołowe, pewne siebie i doskonałe pod każdym względem. Jeszcze w 2020 roku wśród rankingów, to imię znajdowało się na szarym końcu. Rodzice docenili jednak piękne brzmienie, a także znaczenie co przełożyło się na coraz większa popularność. 

Imię Zoja nadal jednak uznawane jest za nietypowe i oryginalne. Według statystyk, w 2022 roku otrzymało je zaledwie 230 dziewczynek. Wówczas zajmowało 77 miejsce na liście imion nadawanym w Polsce. Warto dodać, że rodzice chętniej nazywają tak pociechy w krajach Europy Wschodniej i w Stanach Zjednoczonych. 

Co oznacza imię Zoja? Poznaj ciekawostki i znane osoby, które je noszą

Zoja to kobieta, która żyje w zgodzie i harmonii z naturą. Do szczególnych cech należy dopisać także żywiołowość, pewność siebie, a także zamiłowanie do odnoszenia sukcesów.  To też taka buntowniczka, która nie godzi się na krzywdę innych i ze wszystkich sił, pragnie pomóc. Zoja kocha matkę naturę, dlatego życie w zgiełku i wielkim mieście nie jest na liście jej marzeń.  Warto też dodać, że kobiety o tym imieniu dzielnie stawiają czoła wszelkim przeszkodom, idąc przez świat z uśmiechem i optymizmem w sercu. 

Zoja swój dzień świętuje 16 lutego, 2 maja, lub 5 lipca. Najpopularniejszymi zdrobnieniami tego imienia są: Zojka, Zojeczka, Zojcia, Zojusia. Wśród znanych osób, które noszą to piękne, imię zaliczamy m.in.: 

  • Zoé Félix - aktorka francuska,
  • Zoja Fiodorowa - radziecka aktorka filmowa.
  • Zoja Kosmodiemianska - radziecka bohaterka narodowa,
  • Zoe Saldana - aktorka amerykańska,
  • Zoë Wanamaker - aktorka amerykańska,
  • Zoe - cesarzowa bizantyjska,
  • Zoë Belkin - aktorka kanadyjska,
  • Zoe Bell - aktorka i kaskaderka nowozelandzka. 
Więcej o:
Copyright © Agora SA