Wyliczyła, dlaczego nigdy nie będziecie mieć dzieci. Wyszło jej 117 powodów. "Kto ci poda na starość szklankę wody"

Po szczegółowym omówieniu powodów, dla których nie chce mieć dzieci, modelka Ellie Gonsalves spotkała się z ostrą reakcję ze strony internautów. Wiele osób w przykrych słowach komentowało jej, ich zdaniem, "egocentryczne" poglądy.

Decyzja każdego

Posiadanie dzieci jest osobistym wyborem każdego. Niektórzy chcą dużej rodziny, inni nie mogą się na to zdecydować. Jest to indywidualna sprawa każdej osoby. 32-letnia aktorka i modelka Ellie Gonsalves jasno wyraziła swoje stanowisko i postanowiła wyjaśnić każdy powód, dla którego nie chce mieć dzieci. Będąc w związku od 15 lat, twierdziła, że zrobiła tę listę po wielokrotnych pytaniach, dlaczego nie chce mieć dzieci. - Zawsze wydawało się, że krótki powód nigdy nie jest wystarczająco dobry i zrozumiany, więc dla tych, którzy pytają, przedstawiam bardziej szczegółowo – powiedziała Ellie z Australii. Na długiej liście, którą umieściła na Instagramie, znalazły się takie punkty, jak „twoja odpowiedzialność aż do śmierci", „poporodowe wypadanie włosów" i „straszne dwójki".

Zobacz wideo Wybitna sportsmenka, Agnieszka Kobus-Zawojska, o ciąży. "Nie jest to łatwy stan. Wszystkim wydaje się, że to jest piękny obrazek"

Choć wiele osób ją przyklasnęło jej i doceniło za szczerość, inni ostro skrytykowali jej „egocentryczne" poglądy. Mówili wprost, jak bardzo będzie żałować swojej decyzji. Niektórzy nieznajomi nazywali ją „złamaną". - Kto ci poda na starość szklankę wody - to jeden z nielicznych kulturalnych komenatrzy.

Przykre komentarze

Ze względu na reakcję, jaką wywołała jej pierwotny post, zawierający 117 powodów, dla których nie chce mieć dzieci,  kobieta dodała drugi post. Ten zawierał szczegółowe wyjaśnienie decyzji. Dotyka też tematu, że komentarze - niektóre z nich - są przesadzone i satyryczne. - Myślę, że kiedy zdecydujesz się sprowadzić dziecko na ten świat, będziesz ponosił ostateczną odpowiedzialność za tę istotę aż do dnia, w którym umrzesz ty lub ona. Nie możesz i nigdy nie powinieneś uchylać się od tej odpowiedzialności.

- Posiadanie dzieci, aby nie być starym i samotnym, to niesamowicie samolubny powód, aby je mieć, a po drugie, rozmnażanie się nie jest najlepszym zabezpieczeniem przed samotnością… To, że masz dzieci, nie oznacza, że ??będą cię lubić ani nawet chcieć być przy tobie, gdy będziesz stary i potencjalnie uważany za ciężar.

Zgadzacie się z Ellie? A może macie odmienne zdanie? Podzielcie się swoją opinią w komentarzach. 

 
Więcej o:
Copyright © Agora SA