Kate Middleton zgłosiła najmłodszego syna do badań psychologicznych. Do domu ze szkoły przyniósł jedną rzecz

Księżna Walii opowiedziała, jak jej najmłodszy syn, książę Louis, przyniósł do domu ważny gadżet. On i jego koledzy z klasy używają "koła emocji", aby wyrazić swoje uczucia.

Dzieci i emocje

Kate brała udział w sympozjum, podczas którego zaprezentowano wyniki nowych badań prowadzonych przez jej fundację - Royal Foundation Center for Early Childhood. Jak donosi dailymail.co.uk, zaangażowana mama trójki dzieci opowiedziała reporterowi Fearne Cotton z telewizji Fearne Cotton, który prowadził wydarzenie, o technice stosowanej w szkole Lambrook. Jej pięcioletni syn uczęszczał do niej od najmłodszych lat i brał udział w spotkaniach z psychologiem. – Po zajęciach Louis wrócił z kołem emocji. To jest naprawdę dobre – przekonywała.

Zobacz wideo Joanna Horodyńska o stylu księżnej Kate. "Wzorowy". Ma jednak jedno "ale"

Ta historia stanowiła tylko wstęp do tego, co księżna chciała przekazać. Kate odniosła się do problemów ze zdrowiem psychicznym najmłodszych. Podczas sympozjum mówiono o projekcie Shaping Us, który jest nazywany „dziełem życia" Kate. Ma on na celu uwydatnienie znaczenia pierwszych lat życia dziecka. Księżna ma nadzieję, że wpłynie to na podejście do dzieci w pierwszych latach ich życia.

Najważniejsze wsparcie w dzieciństwie

Podczas swojego przemówienia programowego Kate powiedziała: - Ludzie często pytają mnie, dlaczego skupiam swój czas na wczesnym dzieciństwie. Odpowiedź jest taka, że bardzo zależy mi na dokonaniu pozytywnych zmian, pomaganiu najsłabszym i wspieraniu tych, którzy najbardziej potrzebują. Nie chodzi tu tylko o najmłodsze dzieci w naszym społeczeństwie, które ze swej natury są bezbronne. Chodzi także o wielu młodych ludzi i dorosłych, którzy cierpią. Musimy zrobić coś więcej, niż tylko zaspokoić krótkoterminowe potrzeby tych osób. Musimy także zastanowić się nad wprowadzeniem długoterminowych zmian zapobiegawczych. I to prowadzi nas z powrotem do początku – opowiadała.

Dodała także: - Nie wystarczy więc po prostu chcieć lepszego świata. Musimy rozpoznać i zająć się pierwotną przyczyną niektórych z najtrudniejszych współczesnych wyzwań społecznych, a także współpracować w celu znalezienia lepszych odpowiedzi.

Księżna wezwał do „działań na każdym poziomie", aby pomóc w przywróceniu równowagi i przywróceniu umiejętności społecznych i emocjonalnych społeczeństwa. Przekonywała, że umiejętności te stanowią „ludzkie okablowanie, którego potrzebujemy". Kate podkreśliła również znaczenie wczesnego rozwoju dzieci i powiedziała, że osoby, które spotkała w „punktach kryzysowych" w swoim życiu, mówiły, że potrzebne jest bezpieczne i pełne miłości dzieciństwo. - Kształcenie umiejętności, które pozwalają nam poznać siebie, zarządzać emocjami, skupiać myśli, komunikować się z innymi, budować pozytywne relacje i poznawać świat, jest tak samo cenne dla życia pełnego sukcesów, jak czytanie, pisanie czy arytmetyka. - Te umiejętności stanowią podstawę nie tylko pomagania dzieciom w rozwoju, ale także przywracania ludzkości, ochrony i inwestowania w nią.

Więcej o:
Copyright © Agora SA