Ferie w tym roku podrożeją. Rodzice liczą na 900 plus do wypoczynku dzieci. Jak złożyć wniosek?

Ferie zimowe 2024 zbliżają się coraz większymi krokami i wielu rodziców już planuje dzieciom wypoczynek. Jednak w tym roku będzie to zdecydowanie droższe niż dotychczas, ale na szczęście część maluchów może otrzymać dofinansowanie, choć tylko pod pewnymi warunkami. Co to za wymogi i jak złożyć wniosek o 900 plus na ferie zimowe 2024? Wyjaśniamy.

Wyjazdy na zimowiska zawsze były dość kosztownym przedsięwzięciem dla rodziców, ale w tym roku będą one jeszcze droższe. Jak wskazują eksperci, ceny już wzrosły o kilkanaście procent w stosunku do ubiegłego roku, a wraz ze zbliżaniem się ferii zimowych będzie tylko gorzej. Stąd warto zaplanować wypoczynek dla najmłodszych z wyprzedzeniem i zapłacić nieco mniej. W tym celu fundacja "Szansa dla Gmin" oferuje dofinansowanie w wysokości 900 złotych dla dzieci, które spełniają dwa warunki. Jakie to wymogi i jak rodzic może zgłosić pociechę? Tłumaczymy.

Zobacz wideo Na narty w Polsce: pięć miejsc, w których poczujesz się jak w Alpach

Dofinansowanie zimowego wypoczynku 2024. Rodzina musi spełnić te dwa warunki

Dofinansowanie ferii zimowych przysługuje jedynie dzieciom rolników i tylko wówczas, gdy spełnią dwa warunki (za serwisem Szansa Dla Gmin):

  • urodziły się w okresie 01 stycznia 2008 roku do 31 grudnia 2019 roku,
  • ich rodzice są objęci rolniczym systemem ubezpieczenia społecznego.

Jest to związane z tym, że świadczenie wypłacane jest z Funduszu Składkowego Ubezpieczenia Społecznego Rolników. Co więcej, aby zapisać dziecko, rodzice są zobowiązani wcześniej zapłacić zaliczkę w wysokości 200 złotych na wskazany rachunek bankowy, a także skontaktować się z regionalnym koordynatorem, odpowiednim dla danego województwa. Pełen spis wraz z numerami telefonów jest na stronie Fundacji. 

Dofinansowanie ferii zimowych 2024. To też warto wiedzieć o wypoczynku dla dzieci

Same kolonie będą trwały siedem dni (czyli sześć noclegów) i odbędą się w kilku ściśle określonych placówkach. Są to następujące zimowiska (za serwisem Biznes.Interia):

  • Dom Wczasowy Halina w Zakopanem,
  • Kwatery Prywatne A. Sieczka w Poroninie,
  • Dom Wypoczynkowy PILSKO w Korbielowie,
  • Ośrodek Wypoczynkowy RANCHO Wołkowyja.

Warto też pamiętać, że rodzice muszą też złożyć do organizatorów ferii zimowych dodatkowe dokumenty takie jak zgoda na transport dziecka, zgoda na przetwarzanie danych RODO oraz karta kolonijna. Wszystkie te dokumenty można pobrać ze strony fundacji. Więcej ciekawych artykułów o dzieciach znajdziecie na naszej stronie głównej Gazeta.pl.

Więcej o:
Copyright © Agora SA