Ma jedno z najładniejszych imion w królewskiej rodzinie. W Polsce "Giga" nie jest zbyt lubiana

To ona uznawana była za jedną z ulubienic królowej Elżbiety. Krążyły pogłoski, że jako jedyna mogła się do niej zwracać "babciu". W Polsce to imię jest znacznie mniej lubiane i wybierane dla nowo narodzonych dziewczynek. Wg gov.pl, w 2022 roku zostało nadane zaledwie 11 razy.

Pochodzenie i znaczenie imienia Eugenia

Imię Eugenia jest żeńskim odpowiednikiem męskiego imienia Eugeniusz. Wywodzi się z języka greckiego od słowa "eugenes" i oznacza osobę "szlachetnie urodzoną", "wzniosłą", "wielkoduszną", "zacną". W Polsce znane jest od końca XIII wieku.

Charakterystyka imienia

Eugenia jest silna i niezależna. Zawsze gotowa wspierać innych. Wykazuje się wielką empatią, zdolnością słuchania i umiejętnościami interpersonalnymi. Bez względu na sytuacje, zawsze lojalna i szczera. Jej energia, życzliwość i pogoda ducha szybko udzielają się innym. Jest bardzo lubiana i pożądana w towarzystwie. Ale niech jej dobroduszność i stała chęć pomocy nie zmyli innych. To kobieta, która ma ogromny temperament, a przez życie prze jak czołg, i osiąga niemal każdą rzecz, którą sobie zaplanowała. Robi to jednocześnie z taką gracją i urokiem, że nie sposób jej odmawiać, gdy prosi o przysługę. Ma spory dystans do siebie i niekiedy nieco złośliwe poczucie humoru. Ale nigdy nie ma na celu urażenia nikogo lub sprawienia mu przykrości. 

 
 

Imieniny: 7 lutego, 6 marca, 10 marca, 6 września, 16 września, 25 grudnia

Więcej ciekawych informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl 

Zdrobnienia: Eugeniusia, Giga, Giena, Gienia, Gieniusia, Gienka, Giesia, Niusia, Żenia, Niunia, Niuńka, Niutka, Niuszka

Predyspozycje zawodowe

Eugenia doskonale wie czego chce i potrafi dokładnie zaplanować jak to osiągnąć. Zna swoje możliwości i mocne strony i doskonale umie z nich korzystać. Wyróżnia się nadzwyczajną ambicją i koncentracją na swoich działaniach. Jest doskonale zorganizowana i potrafi efektywnie pracować zarówno na samodzielnym stanowisku, jak i w grupie ludzi. Wykształcenie i status materialny mają dla niej osobiście dość spore znaczenie. Pomysłami strzela jak z rakiety i walczy o swoje z takim uporem, że wielu się po prostu poddaje, nie chcąc stawać jej na drodze. Ze względu na swoje predyspozycje u umiejętności sprawdzi się na wielu stanowiskach i niemal wszędzie osiągnie sukces. Z powodzeniem może pracować w branżach związanych z biznesem, bankowością, marketingiem, informatyką, aktorstwem, muzyką i pedagogiką.

Sławne imienniczki:

  • Eugenia Herman – polska aktorka
  • Eugenia Mountbatten-Windsor - Księżniczka Eugenia z Yorku, księżniczka Zjednoczonego Królestwa z dynastii Windsorów, wnuczka królowej Elżbiety
  • Eugenia Pragierowa - działaczka polskiego ruchu socjalistycznego, polityk Polskiej Partii Robotniczej
  • Eugenia Rudniewa - radziecki lotnik, nawigator okresu II wojny światowej
  • Eugenia Kempara: działaczka polityczna, członkini Rady Państwa PRL
  • Eugenia Krassowska-Jodłowska: działaczka polityczna, członkini Rady Państwa PRL
Więcej o:
Copyright © Agora SA