Tak szkoła przywitała swojego mistrza świata. 15-letni Kuba zwyciężył w prestiżowym turnieju

15-letni Jakub Seemann, 15-letni uczeń III Liceum Ogólnokształcącego z oddziałami dwujęzycznymi w Zabrzu, kilka dni temu wywalczył złoto w szachach na międzynarodowych mistrzostwach we Włoszech. Gratulacjom nie było końca, jednak największa niespodzianka czekała na niego po przyjściu do szkoły. Tak nauczyciele i koledzy witali swojego mistrza świata.

Jakub, uczeń zabrzańskiego liceum, od soboty (25 listopada) świętuje złoto wywalczone we włoskim Montesilvano. Nastolatek został mistrzem świata w szachach w kategorii open do lat 16. Nic więc dziwnego, że jego koledzy oraz nauczyciele przywitali go tak, jak na prawdziwego mistrza przystało - po królewsku. Udostępnione wideo stało się wiralem i lotem błyskawicy obiegło sieć. Więcej informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Zobacz wideo Tomczyk ostro o Czarnku i wyborach kopertowych. "Metody mafijne", prokurator dla Czarnka i "odwrócony Midas"

Tak witają mistrza. Owacje na stojąco

15-letni Jakub Seemann wywalczył złoty medal mistrzostw świata juniorów w szachach w kategorii do lat szesnastu w międzynarodowym turnieju, który odbywał się we Włoszech. Wzięło w nim udział blisko 800 zawodników z 80 krajów, ale to Polak okazał się być najlepszy, zgarniając tytuł mistrza świata. Do zwycięzcy popłynęły gratulacje od bliskich mu osób, ale prawdziwą niespodziankę przygotowali uczniowie i nauczyciele ze szkoły, do której chodzi chłopiec.

Gdy wszedł do budynku liceum, rozległy się wielkie brawa i wiwaty na cześć nowego mistrza świata. Stojący wzdłuż szkolonego korytarza nauczyciele i koledzy Seemanna skandowali na stojąco: "brawo!", "mistrz świata!" i "sto lat, sto lat, niech żyje nam". Film, który został udostępniony przez dyrekcję szkoły, lotem błyskawicy obiegł sieć. Widać na nim zaskoczoną minę chłopca, który - jak możemy się domyślać - nie spodziewał się takiego przyjęcia, co sam podkreślił w rozmowie z dziennikarzami portalu TVN24.

"Przede wszystkim byłem bardzo dumny, że wszyscy nauczyciele i uczniowie powychodzili z klas i zaczęli mi gratulować. To fantastyczne uczucie. Przyznaję, że pierwsza moja myśl była taka, że następne mistrzostwa dopiero za rok, więc będę musiał kolejny rok czekać na coś takiego" - zażartował 15-latek. "To było fantastyczne uczucie" - dodał chłopiec cytowany przez portal tvn24.pl.

To powitanie 15-latek z pewnością zapamięta na długo. "To miłe, że nasza zabrzańska młodzież potrafi wspólnie cieszyć się sukcesami rówieśników" - napisała w mediach społecznościowych Małgorzata Mańka-Szulik, prezydent miasta.

Był mistrzem Europy - teraz jest świata

To nie pierwsze tak ogromne wyróżnienie Jakuba w szachach. Chłopiec jest zdolnym i pojętnym szachistą, który na swoim koncie ma wiele zwycięstw. Seemann w tym roku wygrał  także mistrzostwa Europy. Szachista trenuje swoje umiejętności w klubie Szach Mat Zabrze. 

Więcej o:
Copyright © Agora SA