Donald Tusk ma aż pięcioro wnucząt. Najstarsza ma wyjątkowe imię. Polacy "odkryli je" kilka lat temu

Donald Tusk to nie tylko polityk i lider Koalicji Obywatelskiej, ale także dziadek. Ma pięcioro wnucząt. Syn byłego premiera, Michał, doczekał się trójki pociech, a córka Kasia wychowuje dwie urocze córeczki, których imiona jeszcze do niedawna owiane były tajemnicą. Imię najstarszej z dziewczynek na nowo podbija serca wielu Polaków. Czy będzie hitem?

Donald Tusk to dziadek aż piątki wnucząt. Jego syn Michał – ma trójkę dzieci, natomiast córka Kasia, która stroni od polityki, ale jest obecne w mediach, doczekała się dwójki uroczych dziewczynek. Ich imiona, owiane tajemnicą, dopiero niedawno zostały zdradzone. To Lilianna i Maria. Okazuje się, że imię starszej córki Kasi Tusk i jej męża, a Stanisława Cudnego - na nowo zdobywa serca przyszłych rodziców? Czy imię Lilianna będzie hitem? Więcej informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Zobacz wideo Ślubowanie posłów w Sejmie. Tusk, Hołownia, Morawiecki i Kaczyński mają to za sobą

Lilianna - imię, które zyskuje w oczach przyszłych rodziców

Donald Tusk jest dziadkiem aż pięciu wnucząt, z którymi bardzo lubi spędzać wolny czas, chociaż jak sam przyznaje, ma go ostatnio bardzo niewiele.

Syn Donalda Tuska, Michał Tusk ma troje dzieci z żoną, Anną Lew-Tusk, natomiast jego o pięć lat młodsza siostra - Kasia, która związała się ze Staszkiem Cudny, ma dwie urocze dziewczynki: młodszą Marię i starszą Liliannę. To właśnie jej imię na nowo zyskuje w oczach przyszłych rodziców.

Jak donosi portal jakieimie.pl, jeszcze w 2000 roku nie było to imię zbyt popularne. Wtedy zostały tak nazwane zaledwie 53 dziewczynki, jednak z roku na rok ich przybywało. Prawdziwy "bum" jeśli chodzi o ilość nadań tego imienia to rok 2015, gdzie aż 3536 dziewczynek o imieniu Lilianna pojawiło się na świecie. Potem ten trend nieco wyhamował. W 2022 roku tych nadań było 2860, co również jest dowodem na to, że imię to na nowo zaczyna być popularne. Czy znajdzie się w pierwszej dziesiątce imion najczęściej nadawanych? Wszystko wskazuje, że tak.

Lilianna, czyli Lila - co wiemy o tym kwiatowym imieniu?

Lilianna to imię, które kojarzy się z przepięknym kwiatem - lilią. Nie jest to błąd, ponieważ samo imię pochodzi z języka łacińskiego, gdzie oznacza właśnie "kwiat lilii". Kwiat ten w starożytnym Rzymie uchodził za symbol nadziei, z kolei w chrześcijaństwie oznacza niewinność i czystość. "Jest to imię wyjątkowe, gdyż łączy w sobie delikatność i piękno. Osoby noszące to imię są zazwyczaj uważane za wrażliwe, delikatne i zmysłowe" - podaje portal jakiemie.pl.

Najpopularniejszymi zdrobnieniami są Lilianka, Lilianeczka, Lilianiunia, Lilianusia, Lilianiuńka, Lilianeczka, Lianka, Lianusia, Lianeczka, Lianuśka.

Liliana obchodzi imieniny dwa razy w roku: 14 lutego, 4 września.

Więcej o:
Copyright © Agora SA