Wybrano najlepszy stołeczny żłobek. Triumfują dwie dzielnice w Warszawie. Tam dzieci są najszczęśliwsze

Który warszawski żłobek jest najprzyjaźniejszy dla dzieci, jak i ich rodziców? Już po raz siedemnasty dokonano wyboru "super żłobka" wśród placówek w stolicy. Które wybrano w tym roku? Zobaczcie sami listę zwycięzców.

W Warszawie funkcjonują 74 żłobki publiczne, 12 miniżłobków oraz 27 publicznych Punktów Dziennego Opiekuna. W sumie w tych placówkach opieką jest objętych ponad 17 tysięcy maluchów. A które z tych żłobków są najlepszymi miejscami dla szkrabów? Oto wyniki 17. corocznego plebiscytu na "super żłobek".

Zobacz wideo Jakie obowiązki mają przedszkolaki w domu? "Umyć ręce, zrobić siku"

Najlepszy warszawski żłobek 2023. Oto wyniki corocznego plebiscytu wśród placówek

W plebiscycie wybierane są zarówno najlepsze żłobki, jak i najlepsi opiekunowie dziecięcy, i to zarówno wśród placówek publicznych, prowadzonych przez władze miasta Warszawy, jak i te niepubliczne. Oto lista tegorocznych zwycięzców podana we wpisie na Facebooku zastępczyni prezydenta m.st. Warszawy Aldony Machnowskiej -Góry:

"Super Żłobek 2023":

  • publiczny - Żłobek nr 37 przy ul. Ożarowskiej 57 w dzielnicy Wola,
  • niepubliczny - Żłobek Avocado przy ul. J. Sułkowskiego 22 na Żoliborzu.

"Super Dzienny Opiekun 2023":

  • publiczny - Iwona Famulska z ul. S. Majewskiego 18/28 w dzielnicy Ochota,
  • niepubliczny - punkt Opieka Dzienna Radosny Dzieciak przy ul. Modlińskiej 379 w dzielnicy Białołęka.

Najlepszy warszawski żłobek 2023. Są plany utworzenia nowych placówek opiekuńczych

Jak przyznała zastępczyni prezydenta m.st. Warszawy Aldona Machnowska -Góra, opieka nad najmłodszymi maluchami w stolicy ciągle się poprawia - "liczba miejsc, od początku trwającej kadencji (2018 r.), zwiększyła się ponad dwukrotnie. Rzeczywiście utrzymujemy bezpłatne miejsca żłobkowe dla naszych warszawskich dzieci. [...] Konsekwentnie poprawiamy również jakość opieki i warunki pracy opiekunów i opiekunek" - tłumaczyła. Zdradziła też, że w planach jest stworzenie nowych żłobków w dzielnicach: Bemowo, Targówek, Wola, Wawer, Ochota i Białołęka, i co za tym idzie, przygotowanie około 1200 nowych miejsc w placówkach dla maluchów. Więcej ciekawych artykułów o dzieciach znajdziecie na naszej stronie głównej Gazeta.pl.

Więcej o:
Copyright © Agora SA