Dni wolne od szkoły 2023. Uczniowie będą mieć aż 10 dni odpoczynku. Niestety, przed feriami czeka ich rozczarowanie

Dni wolne od szkoły 2023 to czas, który uczniowie przeznaczają głównie na odpoczynek i ładowanie baterii, aby stawić czoła nowym wyzwaniom. W tym roku przed nimi aż 10 dni bez zajęć szkolnych jednak przed feriami zimowymi czeka ich rozczarowanie. W styczniu nie będzie żadnego długiego weekendu.

Dni wolne od szkoły 2023 w tym roku przypadają nieco niefortunnie. Uczniowie wraz z końcem roku szkolnego otrzymują aż 10 dni bez nauki, jednak związane one są z nadchodzącymi świętami Bożego Narodzenia. Po raz ostatni zawitają oni w mury szkoły 22 grudnia, a powrócą do szkolnych ław dopiero po Nowym Roku. Zacznie się wtedy odliczanie do ferii, jednak bez przystanku z długim weekendem. Święto Trzech Króli, dzień ustawowo wolny od pracy i szkoły - wypada w sobotę. Więcej informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Zobacz wideo Miłosz Motyka: Pracownik nie powinien bać się zwolnienia, kiedy musi pilnie zająć się dziećmi

Dni wolne od szkoły 2023 - kiedy początek lenistwa?

Dni wolne od szkoły 2023 to temat, który bardzo często pojawia się wśród rozmów uczniów, ich rodziców, ale także nauczycieli. Nic dziwnego, bo wielu z nich wypatruje możliwości do chwili odpoczynku, a ta już niebawem. Z końcem roku na dzieci i młodzież szkolną czeka aż 10 dni odpoczynku.

W tym roku zimowa przerwa świąteczna rozpocznie się już od 23 grudnia (sobota) - 22 grudnia po raz ostatni w tym roku uczniowie pojawią się w szkole. Powrócą w jej mury dopiero 2 stycznia (wtorek), chociaż przerwa świąteczna kończy się 31 grudnia (niedziela) 2023 roku. Warto przypomnieć, że dniem wolnym – zarówno od pracy, jak i nauki - jest również 1 stycznia (Nowy Rok), a to poniedziałek.

Potem uczniów czeka jedynie odliczanie do ferii zimowych, jednak bez chwili oddechu, ponieważ zbliżające się Święto Trzech Króli - przypada w sobotę, czyli dzień wolny od szkoły. Dla uczniów oznacza to tylko jedno: brak długiego weekendu, chociaż ich rodzice, pracujący na umowę o pracę, będą mogli odebrać inny dzień wolny za święto przypadające w sobotę. Nie tyczy się to uczniów.

Ferie zimowe 2024 - cztery terminy, które warto zapamiętać

Po przerwie świątecznej czas na ferie, a te dla niektórych rozpoczną się bardzo szybko. Po zaledwie dwóch tygodniach po powrocie do szkoły – uczniowie z niektórych województw rozpoczną dwutygodniową przerwę od nauki. Inni niestety będą musieli poczekać do połowy lutego. Harmonogram ferii zimowych w 2024 roku przedstawia się następująco:

  • 15 - 28 stycznia 2024: dolnośląskie, mazowieckie, opolskie, zachodniopomorskie;
  • 22 stycznia – 4 lutego 2024: podlaskie, warmińsko-mazurskie;
  • 29 stycznia – 11 lutego 2024: lubelskie, łódzkie, podkarpackie, pomorskie, śląskie;
  • 12 – 25 lutego 2024: kujawsko-pomorskie, lubuskie, małopolskie, świętokrzyskie, wielkopolskie.
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.