Niewielu zna drugie imię Jarosława Kaczyńskiego. To hit wśród polskich rodziców, a oznacza "obrońcę ludu"

Jarosław Kaczyński to polski polityk i doktor nauk prawnych, ale także prezes partii Prawo i Sprawiedliwość. Niewielu jednak wie, że ma on także drugie imię, które oznacza "obrońcę ludu". Ostatnimi czasy właśnie ono jest prawdziwym hitem wśród wielu rodziców. W 2022 roku tym imieniem zostało nazwanych aż 6201 chłopców.

Jarosław Aleksander Kaczyński – niewielu wiedziało, że prezes PiSu nosi dwa imiona. On sam nieczęsto się posługuje tym drugim, a szkoda, bo jest piękne i wyjątkowe. Oznacza "obrońcę ludu". Utarło się, że właściciele tego imienia są silnymi, odważnymi i wytrwałymi mężczyznami, którzy z podniesiona głowa stawiają czoła wszystkim przeciwnością. Od pewnego czasu notuje się dość spory wzrost popularności tego imienia wśród imion nadawanych nowo narodzonym chłopcom w Polsce. Więcej informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Zobacz wideo Marcin Kierwiński: Kaczyński przyznał, że PiS zmienił ustrój państwa, a bez zmiany konstytucji to złamanie prawa

Aleksander - hit wśród polskich rodziców

Aleksander to wyjątkowe imię, które pochodzi ze starożytnej Grecji i w dosłownym znaczeniu oznacza "obrońcę ludzi". Jedną z najbarwniejszych i najpopularniejszych postaci, która nosiło to imię, był sam Aleksander Wielki Macedoński, który w czasach starożytnych podporządkował sobie prawie cały cywilizowany świat. Imię to również nosił wielki księże litewski, a od roku 1501 król polski, Aleksander Jagielloński, a także były prezydent naszego kraju - Aleksander Kwaśniewski.

W 2022 roku imię to otrzymało aż 6201 chłopców, co jest dowodem na wzrost popularności tego imienia wśród imion nadawanych noworodkom w Polsce. Rodzice na nowo pokochali to imię i dość często wybierają je dla swoich synów. Głównie ze względu na urocze zdrobnienia. Tymi najpopularniejszymi są: Al, Aleczek, Alek, Aleks, Aleksandruś, Aleksy, Ali, Alik, Alko, Alo, Aluś, Olas, Oleczek, Olek, Oli, Olinek, Olo, Olu, Olunio, Oluś.

Aleksander, czyli Olek to odważny i silny mężczyzna

Właściciele imienia Aleksander często jawią się nam jako silni, wytrwali i odważni mężczyźni, którzy dumnie stawiają czoła wszelkim przeciwnością losu. Zawsze gotowi walczyć o swoje przekonania – bez nerwów i krzyku, ale ze stoickim spokojem, co jest ich niesłychaną zaletą.

Mali Olkowie mają skłonność do wyrażania swoich uczuć w sposób bardziej subtelny niż inne dzieci. Są uroczy, kochani i bardzo empatyczni.

Aleksander imieniny obchodzi 15 stycznia, 26, 27 lutego, 10, 18, 20 marca, 24 kwietnia, 3, 18 maja, 10, 17 lipca, 11, 28 sierpnia, 13 września, 12 grudnia.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.