Marek Suski nadał córce imię, które ma tylko cztery litery. Wróżono mu, że zdetronizuje Julię. Ma jeden minus

Marek Suski, polityk Prawa i Sprawiedliwości, jest również jedną z tych osób, które niczym lew strzegą swojej prywatności. Jego żoną jest Elżbieta Suska, nauczycielka. Wspólnie doczekali się dwójki dzieci, które w zasadzie są już dziś dorosłe. Ich imiona, chociaż kilka dekad temu nie należały do szczególnie popularnych, jednak dziś na nowo zagościły w sercach rodziców. Czy sięgną one podium?

O życiu prywatnym Marka Suskiego wiadomo niewiele. Jego żoną jest Elżbieta Suska, a dziećmi Lena Suska i Piotr Suski. To właśnie imię jego córki na nowo stało się popularne, chociaż 40 lat temu, kiedy przyszła ona na świat - wcale takie nie było. Jak na ówczesne czasy było bardzo oryginalne, a dziś jest zupełnie odwrotnie, co również jest dużym minusem. Czy imię to zdetronizuje Julię? Więcej informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Zobacz wideo Hołownia nie dopuścił do głosu Suskiego i spotkał się ze sprzeciwem. "Mam prawo, żeby w każdym czasie zabrać głos"

Lena sięgnie podium i zdetronizuje Julię?

Imię Lena od kilku lat znajduje się w pierwszej dziesiątce imion najczęściej nadawanych nowo narodzonym dzieciom. Nic w tym dziwnego, bo jest piękne, wyjątkowe i posiada bogatą historię oraz niebagatelne znaczenie. Podoba się wielu osobom, jednak ponad 40 lat temu, kiedy na świecie pojawiła się córka Marka Suskiego, było dość nowoczesne.

"Mnie się to imię bardzo podoba. Jedyny minus - coraz bardziej popularne" - napisała jedna z użytkowniczek anonimowego forum, na którym rozgorzała dyskusja odnośnie imienia Lena. Ciężko nie przyznać jej racji. Chociaż to, co dla jednych może być powodem do jego odrzucenia, inni z tej samej przyczyny właśnie się na nie zdecydują. Jedno jest pewne, z roku na rok coraz więcej rodziców to właśnie imię wybiera dla swojej córki. W 2022 roku imię to otrzymało aż 3811 dziewczynek. Znajduje się ono w pierwszej dziesiątce najczęściej wybieranych imion i wiele wskazuje, że w niedługim czasie może zdetronizować Julię, ale także "top of the top", czyli Zosię.

Top 10 imion dla dziewczynek w 2022 roku:

  • Zofia,
  • Zuzanna,
  • Hanna,
  • Maja,
  • Laura,
  • Julia,
  • Oliwia,
  • Alicja,
  • Lena,
  • Pola.

Jaka jest Lena? Co oznacza to imię?

Imię Lena pochodzi z języka greckiego i oznacza „światło". To imię jest bardzo popularne wśród dziewczynek, zwłaszcza w krajach słowiańskich i skandynawskich. W Polsce forma o brzmieniu Lena jest notowana od 1418 roku, jako pochodna żeńska imienia Helena, natomiast w Rosji, zdaniem niektórych etymologów, kraju pochodzenia imienia, występuje tylko jako zdrobnienie od Jeleny, a nie jako samodzielne imię.

Lena jest zazwyczaj osobą o wielkim sercu, która jest życzliwa i kochająca. Najpopularniejszymi zdrobnieniami tego imienia są Lenka, Lenuś, Lencia, Leneczka, Lenusia, Leni, Lenek, Lenkuś, Lenulka, Lenulcia. Lena imieniny obchodzi 21 lutego, 21 maja, 22 lipca, 18 sierpnia, 28 września, 10 listopada.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.