Ferie 2024. Uczniowie z Podkarpackiego nie trafili dobrze z terminem. Będzie ciepło i wilgotno

Ferie 2024 zbliżają się wielkimi krokami. Dwutygodniowej przerwy wyczekują uczniowie z województw dolnośląskiego, mazowieckiego, opolskiego i zachodniopomorskiego. Oni mogą liczyć na nieliczne opady śniegu, jednak ich koledzy już nie bardzo. Okazuje się, że dla tych osób, które rozpoczną ferie w trzecim turnusie, może okazać się, że śniegu w ogóle nie będzie. Meteorolodzy zapowiadają głównie deszcz i kilka stopni na plusie.

Ferie 2024 mogą być z minimalnymi opadami śniegu. Chociaż zwykle połowa stycznia i początek lutego w Polsce to czas, kiedy biały puch leci z nieba, w tym roku może być go naprawdę niewiele. Meteorolodzy przewidują, że pojawi się on jedynie z początkiem stycznia, jednak nie będzie go za wiele. Jeśli chodzi o terminy ferii zimowych, to najgorzej trafili uczniowie z województw: lubelskiego, łódzkiego, podkarpackiego, pomorskiego i śląskiego. Zgodnie z zapowiedziami, zamiast śniegu będzie deszcz i dodatnia temperatura. Więcej informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Zobacz wideo Na narty w Polsce: pięć miejsc, w których poczujesz się jak w Alpach

Ferie 2024 bez śniegu? Najgorzej trafili uczniowie z trzeciego turnusu

Ferie 2024 zbliżają się wielkimi krokami. Wielu uczniów już teraz odlicza dni do dwutygodniowej przerwy, licząc nie tylko na odpoczynek, ale także szaleństwo na śniegu. W tym roku jednak może to wyglądać nieco inaczej. Zamiast śniegu będzie ciepło i wilgotno. Kto może obejść się smakiem? Według przewidywań meteorologów są to głównie uczniowie z trzeciego turnusu, czyli województwa: lubelskie, łódzkie, podkarpackie, pomorskie i śląskie. Tu zamiast sanek sprawdzą się bardziej parasole. 

W 2024 r. kalendarz ferii wygląda następująco:

  • 15 - 28 stycznia 2024 r. - odpoczynek od szkoły będą mieli uczniowie z województwa dolnośląskiego, mazowieckiego, opolskiego i zachodniopomorskiego;
  • 22 stycznia - 4 lutego 2024 r. - w drugiej turze ferie zimowe przypadną tylko dwóm województwom - podlaskiemu i warmińsko-mazurskiemu;
  • 29 stycznia - 11 lutego 2024 r. - początek lutego to czas relaksu dla uczniów z województw: lubelskiego, łódzkiego, podkarpackiego, pomorskiego i śląskiego;
  • 12 - 25 lutego 2024 r. - najpóźniej ferie zaczną uczniowie z województw: kujawsko-pomorskiego, lubuskiego, małopolskiego, świętokrzyskiego oraz wielkopolskiego.

"Na stabilne warunki pogodowe w Polsce nie mamy co liczyć w styczniu 2023 r. oraz na powrót trwałej zimy. Być może sytuacja zmieni się pod koniec zimy, bądź na początku wiosny, kiedy to osłabić bądź rozpaść powinien się wir polarny" - podaje portal fanipogody.pl. Najgorzej jeśli chodzi o przyjście zimy, wypada przełom stycznia i lutego. Wtedy, jak podają meteorolodzy, zamiast śniegu ma pojawić się duża ilość opadów deszczu. Temperatura również, zamiast spadać, będzie dość wysoka jak na styczeń. "W poszczególnych tygodniach wartości mogą być nawet o 3°C/5°C powyżej normy wieloletniej. Przełom stycznia i lutego również z wartościami tygodniowymi wyższymi, niż zazwyczaj o tej porze roku w Polsce" - czytamy na portalu fanipogody.pl.

W poszukiwaniu zimy i śniegu, wielu fanów białego szaleństwa będzie musiała udać się w inne regiony nie tylko kraju, ale i Europy.

Więcej o:
Copyright © Agora SA