Kiedy jest dzień pluszowego misia? Rodzicom przedszkolaków zostało raptem kilka dni!

Kiedy jest dzień pluszowego misia? W kalendarzu tych wszystkich żłobkowo-przedszkolnych dni, listopad jest bardzo bogaty jeśli chodzi o różne święta i celebracje niektórych wydarzeń. Dzień dyni, dzień jeża, dzień Myszki-Miki, jednak wielkimi krokami nadchodzi jedno z ważniejszych świąt, o którym lepiej nie zapominać. Chodzi oczywiście o dzień pluszowego misia? Kiedy wypada?

Kiedy jest dzień pluszowego misia? Rodzice dzieci w wieku żłobkowo-przedszkolnym powinni już teraz wpisać w swój kalendarz, aby maluchowi zapakować ulubioną Przytulankę. Dlaczego? Bo w wielu placówkach, dzień 25 listopada to święto wszystkich pluszowych misiów, z którymi mają pojawić się maluchy. Więcej informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Zobacz wideo Kim chcą zostać w przyszłości przedszkolaki? Dzieci o swoich marzeniach

Kiedy jest dzień pluszowego misia? O tej dacie lepiej nie zapominać

Kiedy jest dzień pluszowego misia? Na to pytanie wielu rodziców gorączkowo zaczyna szukać odpowiedzi, aby nie przegapić ważnego święta w życiu swojego dziecka. Wiele placówek wymaga tego dnia od swoich podopiecznych, aby zabrali ze sobą ulubione maskotki i przytulanki. Zatem ważne jest, aby rodzic o tym nie zapomniał.

Dzień pluszowego misia wypada 25 listopada, czyli sobotę. Z uwagi, że jest to dzień wolny, wiele żłobków, czy przedszkoli decyduje się na przełożenie świata z soboty na piątek. Tak jest również w przypadku placówki, do której chodzi moje dziecko. Tydzień temu do wszystkich rodziców trafiła informacja, że 24 listopada, czyli w piątek maluchy mają przynieść ulubione przytulanki, bo będzie organizowana uroczysta parada misiów i lalek. Wspólnie świętować będą dzień misia. 

Dzień pluszowego misia - skąd się wzięło święto?

Dzień pluszowego misia to wyjątkowe święto ustanowione w 2002 roku, czyli w setną rocznicę wyprodukowania pierwszego pluszowego misia. Było to w 1902 roku i od tego czasu ta maskotka szybko wdarła się do domów, gdzie były dzieci i podbiła ich serca, tym samym stając się jedną z najpopularniejszych zabawek.

Misie równie szybko podbiły też rynek księgarski i filmowy, stając się kultowymi bohaterami bajek: w USA był Miś Yogi, w Wielkiej Brytanii Kubuś Puchatek, a w Polsce sławę zdobył nasz kochany Miś Uszatek. Chociaż ten pierwszy pluszowy miś, od którego wszystko się zaczęło, wcale nie ma bajkowego rodowodu, a to za sprawą pewnej krawcowej, Margarete Steiff. Kiedy zobaczyła, że dzieciom podobają się rzeczy ze sklepu krawieckiego, postanowiła uszyć coś dla nich. Pomysł podchwycił jej bratanek Richard Steiff, który w 1902 roku zaprojektował pierwszego na świecie misia z ruchomymi kończynami (model Bär 55 PB). Wkrótce pluszowy miś został zaprezentowany na targach w Lipsku i od tego czasu jego popularność stale rośnie, zyskując szczególne miejsce w sercach tych najmłodszych.

Więcej o: