Mądre prezenty na mikołajki dla 7-latka i 7-latki. 6 pomysłów od redakcyjnej mamy

Mądre prezenty na mikołajki, czyli jakie? Tradycja wręczania prezentów z okazji zbliżającego się święta to zwyczaj celebrowany w wielu krajach. Jest to dzień pełen magii, radości i uśmiechu. To przedsmak nadchodzących świąt Bożego Narodzenia, toteż wielu rodziców praktykuje zwyczaj wręczania drobnych upominków swoim dzieciom. Jednak co kupić dla 7-latka i 7-latki? Przychodzimy gotowymi propozycjami na prezent.

6 grudnia, czyli popularne mikołajki już niedługo. Wiele osób tego dnia wręcza sobie drobne upominki, jako przedsmak tego, co będzie w nadchodzące święta. Rodzice kupują także prezenty dla swoich pociech – wkładając im niespodziankę do wypastowanych wcześniej butów. Jednak jaki prezent kupić dla 7-latka i 7 latki?. Jak wybrać ten idealny? Dzisiaj przynosimy garść pomysłów, które sprawdzą się w przypadku już nieco starszych dzieci. Są kreatywne, mądre, a przy tym uniwersalne, bo przecież zabawki nie mają płci. Więcej informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Zobacz wideo Małgorzata Druciarek o umowie koalicyjnej: Najbardziej bolesny jest ten brak praw reprodukcyjnych

Mądre prezenty na mikołajki. Oto nasze pomysły

Co kupić dzieciom na mikołajki? Jakie prezenty sprawdzą się w przypadku już nieco starszych dzieci, gdzie coraz trudniej jest im sprawić radość nową zabawką. Maluchy z reguły są zalewane podarkami na każdym kroku, toteż im dalej w las, coraz trudniej kupić mądrą i naprawdę fajną zabawkę.

W tym artykule przychodzimy z kilkoma propozycjami (od naszej redakcyjnej mamy) prezentów na mikołajki dla 7-latka i 7-latki. Co istotne, wszystkie sześć poleceń można wykorzystać jednakowo w przypadku chłopca, czy dziewczynki – bo przecież zabawki nie mają płci.

Oto nasze sześć pomysłów na prezent mikołajkowy:

  • puszyste flamastry 3D – to prezent dla tych, którzy uwielbiają malować i rysować. Obrazek powstały dzięki tym nietypowym flamastrom z pewnością zachwyci każdego. Zyska on nową, niesamowitą strukturę w postaci 3D. Można je kupić TU;
  • klocki – nie ma chyba dziecka, które nie lubiłoby stawiać budowli z klocków. Sprawdzą się tu te zwykłe, standardowe, jak i ostatni hit: klocki konstrukcyjne. Ten prezent doceni każdy zapalony budowniczy i konstruktor. Dostępne są w wieku sklepach, można je zamówić TU;
  • elektronika – 7-latkowie z reguły są jeszcze za mali na telefon, czy laptop, jednak fajnie w ich przypadku sprawdzi się np. tablet edukacyjny, który ich zabawę wniesie na wyższy poziom. Ciekawy i z różnymi przydanymi funkcjami znaleźliśmy w sklepie SMYK. Warto rozważyć jego zakup.
  • planszówki – nasza redakcyjna mama zdecydowanie poleca tę grę: "Wsiąść do Pociągu: Pierwsza Podróż", która obecnie jest bestsellerem na całym świecie. Gra zawiera mapę Europy ze skróconymi trasami oraz ilustracjami charakterystycznymi dla każdego z miast i co istotne, angażuje całe rodziny – grają w nią zarówno dzieci, jak i dorośli, spędzając ze sobą czas;  
  • kupon do parku rozrywki / parku wodnego – tu nie przychodzimy z jakimś konkretnym, ale wiele miejsc przeznaczonych dla dzieci ma możliwość zakupu specjalnego vouchera, który będzie można wykorzystać w ferie, czy wakacje. To fajna zapowiedź podróży, ale także prezent z kategorii tych niematerialnych, który zamiast rzeczy oferuje przeżycia. Warto sprawdzić, jakie oferty są dostępne w naszych miastach;
  • muzyczna mata to pomysł na prezent dla tych dzieci, które zdecydowanie lubią się ruszać, ale przede wszystkim tańczyć. Można ja znaleźć np. TU, chociaż wiele sklepów, zarówno tych internetowych, jak i stacjonarnych, ma ją w swojej ofercie.
Więcej o: