Chciała nadać synkowi romantyczne imię. Pomysł zaniepokoił internautów. "Będą mu dokuczać"

Matka zdecydowała się nazwać syna oryginalnym imieniem. Kiedy po porodzie pierwszy raz na niego spojrzała, to wiedziała, że podjęła dobrą decyzję. Dopiero po czasie pojawiły się słowa krytyki związane z imieniem. Rodzice się jednak tym nie przejmują i twierdzą, że osobowość syna świetnie do tego pasuje.

Rodzice chętnie wybierają dla dzieci oryginalne imiona. Dzieje się tak zwykle na fali popularności konkretnej osoby, jakiegoś filmu czy serialu bądź piosenki, a nie raz nawet drużyny piłkarskiej. Choć to zazwyczaj zrozumiałe posunięcia, to jednak zdecydowana większość rodziców kieruje się raczej rankingiem najpopularniejszych imion i stawia na te klasyczne i tradycyjne.

Jeśli już rodzice pokuszą się, aby nazwać swoje dzieci  imionami nietypowymi, to powinni pamiętać o tym, aby sprawdzić, czy przypadkiem nie niesie ono ze sobą kłopotliwego znaczenia. Niekiedy takie imiona fonetycznie brzmią tak, jak niektóre słowa w obcych językach, co często jest powodem do śmiechu. Portal "The Sun" opisał historię, w której pewna matka chciała nazwać swoje dziecko romantycznym imieniem. Nie przewidziała jednak, że syn może być przez to obiektem hejtu.

Zobacz wideo Najchętniej wybierane imiona dla córek w 2022 roku

"Mając inne imię, on nie byłby sobą. Jego osobowość w 100 proc. odzwierciedla jego imię"

Pewna ciężarna wraz z mężem jeszcze w trakcie ciąży zadecydowali jak będzie nazywać się ich dziecko. Postanowili jednak, że zatrzymają te informacje dla siebie i nie będą się nią dzielić z innymi. Jak przyznali,  bali się krytyki ze strony przyjaciół i najbliższej rodziny. Dopiero po porodzie ujawnili, że nazwali syna imieniem Poeta i jak się okazuje, pierwsze spotkanie rodziców z dzieckiem sprawiło, że tylko utwierdzili się, że był to dobry wybór. 

Po czasie rodzice przyznają, że są zadowoleni z wyboru imienia dla chłopca, bo ten wykazuje już cechy małego romantyka z niezwykle wrażliwym sercem. Są przekonani, że dzieje się to dzięki nadanemu imieniu. Niestety, nie każdy podchodzi do tego tak optymistycznie. 

- Ludzie obrażają imię mojego dziecka, ale ono pasuje do niego idealnie. Z pewnością mając inne imię, on nie byłby sobą. Jego osobowość w 100 proc. odzwierciedla jego imię. Dla nas jest idealnie - przyznała matka cytowana przez "The Sun" i dodaje, że bliscy twierdzą, że z syna "będą się śmiać w szkole". 

Nie imię jest najważniejsze, a charakter

Są też tacy, którzy uważają, że nie istnieje takie imię jak Poeta i rzecz jasna, wielu od razu o tym powie, co z pewnością nie będzie zbyt miłe. Pomimo tak ostrych słów, matka się nie załamuje i przyznaje, że jeśli pojawia się krytyka, to zawsze broni dziecka. Na razie na szczęście mało kto komentuje imię i dla wielu jest to zwyczajnie neutralna kwestia, bo najważniejsza jest osobowość chłopca, który jest bardzo ciepły i wrażliwy. 

Więcej o: