Co mówi o tobie godzina, w której się urodziłeś? Może kształtować te cechy charakteru

Wieczór, środek nocy, poranek, a może południe? Astrologowie wierzą, że godzina urodzin może mieć duże znaczenie. Sprawdź, jakie cechy charakteru zostały przypisane do twojej.

Astrologowie wierzą, że do każdego znaku zodiaku przypisany jest szereg cech charakteru. Według niektórych duże znaczenie ma także godzina naszego urodzenia. W astrologii doba podzielona jest na sześć liczących cztery godziny elementów. To, kiedy przyszliśmy na świat wpływa na nasz charakter i może być pewną wskazówką. 

24:00 - 4:00 - godziny marzycieli

O tej porze rodzą się osoby o bardzo bujnej wyobraźni. Często bujają w obłokach i snują trudne do zrealizowania plany. Posiadają jednak wyjątkowo artystyczną duszę. Mają duże poczucie estetyki, a obcowanie z kulturą i sztuką pozytywnie wpływa na ich samopoczucie. Często realizują się jako malarze, lub pisarze. Są również uzdolnieni muzycznie.

4:00 - 8:00 - godziny ambitnych i wytrwałych

Osoby urodzone w tych godzinach nie boją się ciężkiej pracy. Stawiają sobie ambitne cele i są w stanie dużo poświęcić, aby je osiągnąć. To racjonaliści, którzy dobrze odnajdują się na stanowiskach kierowniczych. Nie lubią podporządkowywać się cudzym zasadom. Bywa, że w pogoni za wyznaczonymi celami spychają życie rodzinne.

8:00 - 12:00 - godziny optymistów

W tych godzinach rodzą się ludzie, którzy patrzą na życie przez różowe okulary. Są bardzo towarzyscy, często się uśmiechają i łatwo nawiązują nowe znajomości. Nie zrażają ich drobne porażki, a w trudnych sytuacjach zawsze starają się szukać pozytywów. To wierni partnerzy i oddani przyjaciele. Więcej artykułów o tematyce parentingowej przeczytasz na stronie Gazeta.pl.

Zobacz wideo 10-latek wbiegł prosto pod samochód. Nie upewnił się, czy może bezpiecznie przejść przez jezdnię

 

12:00 - 16:00 - godziny wulkanów energii

O tej porze przychodzą na świat ludzie, którzy nie potrafią usiedzieć w jednym miejscu. Są bardzo aktywni i mają milion pomysłów na minutę. To urodzeni sportowcy i tancerze. Mają doskonałe poczucie rytmu, a obcowanie z naturą dostarcza im radości. Zdarza się jednak, że ich charakter jest dla innych nieco przytłaczający.

16:00 - 20:00 - godziny buntowników

Ludzie urodzeni o tej porze są jak koty chodzące własnymi ścieżkami. Nie lubią, gdy ktoś narzuca im swoją wolę i ciężko im dopasować się do zasad. To typ buntowników. Są odważni, niezależni i ciekawi świata. Uwielbiają eksperymentować. Bywa jednak, że przez swój charakter często wpadają w kłopoty lub doprowadzają do konfliktowych sytuacji.

20-24 - godziny naturalnych przywódców

Wieczorami przychodzą na świat ludzie obdarzeni wyjątkową charyzmą. Mają siłę przebicia, wzbudzają podziw i łatwo przyciągają do siebie ludzi. To urodzeni przywódcy i liderzy. Lubią dominować, a rywalizacja to ich drugie imię. W stresujących sytuacjach potrafią jednak wykazać się rozwagą i spokojem. Często wzbudzają zazdrość u innych.

Więcej o: