Paweł Kukiz nadał córkom imiona, które trudno nazwać oryginalnymi. Od lat przodują w rankingach

Paweł Kukiz to muzyk, wokalista, ale także polityk. Prywatnie jest on mężem i ojcem. Wraz z żoną, którą poślubił w 1991 roku, doczekali się trzech córek, którym nadali imiona modne i popularne. Czy kierowali się popularnym rankingiem? Być może, chociaż tej informacji nie zdradzają. Jedno jest pewne: imiona córek Pawła Kukiza od lat przodują wśród grona tych najczęściej wybieranych przez przyszłych rodziców.

Paweł Kukiz od 1991 roku jest żonaty z Małgorzatą. Para doczekała się trzech córek, które w zasadzie dziś są już dorosłymi kobietami, jednak ich imiona nadal cieszą się ogromną popularnością i od lat znajdują się w pierwszej dziesiątce imion najczęściej nadawanych nowo narodzonym dziewczynkom. Zatem jakie imiona noszą córki Kukiza? To Julia (ur. 1991), Pola (ur. 1994) i Hanna (ur. 2000). Więcej informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Zobacz wideo Małgorzata Druciarek o umowie koalicyjnej: Najbardziej bolesny jest ten brak praw reprodukcyjnych

Julia, Pola i Hanna - imiona, które nadal są modne

Paweł Kukiz w wywiadach wielokrotnie powtarzał, że dla niego najważniejsza jest rodzina. Wraz z żoną Małgorzatą ma trzy córki: Julię, Polę i Hannę. I chociaż wszystkie trzy dziewczyny przyszły na świat ponad 20 lat temu - to nadal ich imiona są modne i popularne, jednak mało oryginalne. 

Julia to imię najstarszej córki Pawła Kukiza. Przyszła ona na świat w 1991 roku. To właśnie końcówka lat 90. i pierwsza dekada lat dwutysięcznych to prawdziwy "bum" jeśli chodzi o to wyjątkowe imię. W 2000 roku dziewczynek, które otrzymało to imię, było aż 10 074, natomiast w roku ubiegłym już nieco mniej, co nie znaczy, że imię odchodzi do lamusa. Wręcz przeciwnie, nadal jest popularne, co potwierdza fakt, że w 2022 roku otrzymało je 4 936 dzieci. Co ciekawe, ma również bogatą historię. Prawdopodobnie powstało w starożytnym Rzymie jako przydomek od nazwy rodowej Julii. Oznacza różę, piękny kwiat, kobietę z rodu Julii. Jest to żeński odpowiednik imienia Juliusz i bezpośrednie nawiązanie do Juliusza Cezara.

Julia imieniny obchodzi kilka razy do roku: 15 lutego, 20 lutego, 8 kwietnia, 16 kwietnia, 22 maja, 21 lipca, 27 lipca, 1 października, 10 grudnia. Najbardziej popularną datą obchodzenia imienin jest jednak 16 kwietnia.

Pola i Hania - to one teraz królują w rankingach imion

Pola to imię środkowego dziecka, czyli drugiej z kolei córki Pawła Kukiza i jego żony Małgorzaty. Imię swoją popularność zyskało popularność w XIX wieku i od tego czasu jest często wybierane dla dziewczynek. Wywodzi się z Grecji i oznacza "należącą do Apolla". Prawdopodobnie fakt, że dziś to imię funkcjonuje jako oddzielne od imienia Apolonia, wiąże się z pomieszaniem imion Apolonia i Paula; to ostanie wymawia się w niektórych językach jako Pola. Chociaż niektórzy etymolodzy są jednak zdania, że Pole to imię, które pochodzi z języka staropolskiego i oznacza "pole". Można je również zinterpretować jako "szczęście". W 2022 roku imię to otrzymało aż 4 087 dziewczynek.

Pola imieniny obchodzi 9 lutego.

Ostatnia, najmłodsza córka Pawła Kukiza to Hania. Przyszła na świat w 2000 roku, ale jej imię stało się popularne dopiero kilka lat później. Czyżby małżeństwo Kukiz swoimi wyborami wyprzedzało modę? Samo imię Hanna wywodzi się z języka hebrajskiego i oznacza "łaskę" lub "łaskawość". W 2000 roku otrzymało je jedynie 407 dzieci, jednak dwie dekady później stało się ono jednym z tych najpopularniejszych i najczęściej nadawanych. W 2022 roku zostało tak nazwanych 5261 dziewczynek.

Hanna imieniny obchodzi 10 stycznia, 27 lutego, 7 czerwca, 9 czerwca, 23 czerwca, 26 lipca,1 września, chociaż najbardziej popularną datą jest ta lipcowa.

Więcej o: