Ile dni wolnych od szkoły wypada w grudniu? Ruchome święto wypadło niekorzystnie

Ile dni wolnych od szkoły wypada w grudniu? Na ostatni miesiąc w całym roku czekają głównie uczniowie i to nie ze względu na zbliżające się święta, ale przede wszystkim zimową przerwę świąteczną, która ku uciesze wielu potrwa ponda tydzień. Jednak zanim to nastąpi, przed nimi jeszcze ponad miesiąc wytężonej pracy i intensywnej nauki.

Ile dni wolnych od szkoły wypada w grudniu? Patrząc na kalendarz, nieubłaganie rok zbliża się ku końcowi, a to oznacza, że za nieco ponad miesiąc rozpoczną się przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia, Sylwestra i Nowego Roku. Dodatkowa korzyść dla uczniów jest taka, że dla nich przerwa zimowa potrwa znacznie dłużej. Do szkoły wrócą dopiero 2 stycznia, a to oznacza, ponad tydzień wolnego od szkoły. Więcej informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Zobacz wideo Wspólne święta. Jak zrobić śnieżynki ze słomy? – Як зробити солом'яні сніжинки?

Ile dni wolnych wypada w grudniu? Kiedy Wigilia?

Ile dni wolnych wypada w grudniu? W tym roku będzie ich nieco mniej, niż w ubiegłym, ze względu na to, że 24 grudnia, czyli Wigilia wypada w niedzielę, a nie np. w dzień roboczy. Uczniowie jednak wolne będą mieć już od piątkowego popołudnia. 22 grudnia po raz ostatni pojawią się w szkole i zapewne tylko po to, aby pośpiewać kolędy, spędzić miło czas wśród koleżanek i kolegów. Potem rozpoczną ponad tygodniową przerwę świąteczną, która przedstawia się następująco:

  • 22 grudnia – ostatni dzień szkoły,
  • 23 grudnia – sobota, dzień wolny,
  • 24 grudnia – niedziela, Wigilia,
  • 25 grudnia – poniedziałek, Boże Narodzenie,
  • 26 grudnia – wtorek, Drugi Dzień Świąt.

Po świętach uczniowie nie wracają do szkoły. Pozostałe dni mogą dalej spędzić na leniuchowaniu i ładowaniu baterii przed powrotem do nauki. Przed nimi jeszcze kilka dni wolnych, m.in. Sylwester i Nowy Rok. Do szkolnych ław wrócą dopiero we wtorek 2 stycznia 2024 roku.

Po światach znów wolne - ferie zimowe już tuż tuż 

Kiedy są ferie zimowe 2024? Okazuje się, że po przerwie świątecznej dla niektórych kolejne wolne nadejdzie niebawem. Chodzi tu głównie o uczniów z województw: dolnośląskiego, mazowieckiego, opolskiego i zachodniopomorskiego. To właśnie oni jako pierwsi rozpoczną ferie zimowe 2024.

Poniżej podajemy terminy dla wszystkich województw:

  • 15 - 28 stycznia 2024: dolnośląskie, mazowieckie, opolskie, zachodniopomorskie;
  • 22 stycznia – 4 lutego 2024: podlaskie, warmińsko-mazurskie;
  • 29 stycznia – 11 lutego 2024: lubelskie, łódzkie, podkarpackie, pomorskie, śląskie;
  • 12 – 25 lutego 2024: kujawsko-pomorskie, lubuskie, małopolskie, świętokrzyskie, wielkopolskie.
Więcej o: