Z dumą oznajmił, że nie pomaga żonie w domu i przy dzieciach. Filmik bije rekordy popularności

"Nie pomagam żonie gotować. Nie pomagam jej sprzątać, prać, opiekować się dziećmi - nic z tych rzeczy". Tak swój filmik rozpoczął 32-letni kurier z Teksasu, a jego filmik stał się viralem.
Zobacz wideo Odbieranie noworodka i świeżo upieczonej mamy ze szpitala. Jakie zadania ma tata? Jak ubrać dziecko na podróż?

JR Minton, kierowca UPS w Teksasie, jest ojcem czwórki dzieci, i w swoim filmiku opublikowanym na TikToku powiedział, że nie pomaga swojej żonie opiekować się dziećmi, nie pomaga sprzątać, nie pomaga prać, ani nic z tych rzeczy. Jego filmik zdobył niespełna 1,5 miliona reakcji oraz ponad 16 tysięcy komentarzy. I nic dziwnego, temat wciąż wywołuje wiele emocji wśród ludzi na całym świecie.

Wyjaśnił w swoim klipie, dlaczego nie "pomaga" żonie w domu

Mężczyzna po tym jak wyliczył w ilu rzeczach nie pomaga żonie w domu, zaraz dodał, że on po prostu to robi. Nie musi "pomagać". Robi wszystko to, co powinien robić ojciec i mąż w swoim domu. 

Gotuję, sprzątam, robię pranie. Zajmuję się dziećmi. Nie mogę „pomagać" mojej żonie w robieniu tych rzeczy, ponieważ to także moja praca.

Według Mintona mężczyźni powinny zmienić sposób myślenia na temat obowiązków domowych i tego, co należy robić w domu. Uważa, że najwyższy czas dorosnąć. Wielu mężczyzn uważa, że pracując na etacie, nie muszą robić nic w domu. Uznają, że partnerka powinna się wszystkim zająć. Tymczasem, takie myślenie jest bardzo krzywdzące wobec ich partnerek. Opieka nad dziećmi jest wielką odpowiedzialnością. Jest wyczerpująca i nie ma końca. To nie jest praca, od której można wziąć sobie wolne. 

Kobiety oglądają filmik, chwalą autora i zasypują nim swoich partnerów

Wiele kobiet bardzo dziękuje mężczyźnie za ten głos. Zasypują go komplementami i wysyłają filmik swoim partnerom. Czasem uświadomienie sobie różnych spraw jest trudne. Warto poznać zdanie innych, by móc spojrzeć na różne sytuacje z wielu perspektyw, nie tylko ze swojej. Kobiety piszą, że najbardziej bolą ich słowa partnera kierowane często do dzieci, w większości w tonie żartu - "wstawiłem pranie za twoją mamę", "opróżniłem zmywarkę, żeby zrobić coś dla mamy". To krzywdzące nie tylko wobec kobiet, ale i dzieci. Kobiety są traktowane, jak gospodynie, opiekunki, lekarki, sprzątaczki i kucharki, podczas gdy mężczyzna wraca z pracy i oznajmia, że musi teraz odpoczywać. To wpływa destrukcyjnie również na dzieci, ponieważ kotwiczy w ich głowach obraz matki - służącej, która wypełnia wszystkie domowe obowiązki, a tata odpoczywa. Minton ma nadzieję, że filmik dotrze do wielu mężczyzn.

Nie pomagamy naszym żonom, nie opiekujemy się dziećmi. Ten sposób myślenia musi się zmienić. Czas dorosnąć.
Więcej o: