Smartwatch dla dzieci. Czy to dobry prezent na święta?

Smartwatch to wynalazek, który podbił rynek elektroniki. Wielu rodziców wyposaża w tego rodzaju gadżety swoje pociechy. Kiedy jest odpowiedni moment na smartwatch dla dziecka i jaki wybrać?

Smartwatch dla dzieci jako prezent na święta lub inne okazje?

Smartwatch dla dzieci to nowoczesny upominek. Jeszcze niedawno najbardziej popularne były tablety, komputery i laptopy, a obecnie popularność zyskują inteligentne zegarki. Dlaczego? Mają wiele przydatnych funkcji, które mogą pomóc zarówno rodzicom, jak i dzieciom. W zegarki wbudowany jest moduł śledzący GPS, co pozwala znaleźć dziecko, zlokalizować je niemalże w każdej chwili. Sprzęt taki może pomóc w odrabianiu prac domowych i uczeniu się, ponieważ może dawać znać poprzez przypomnienia np. o pracach domowych czy sprawdzianach. Poza tym kontrola rodzicielska umożliwia ustawienia limitu np. grania w gry czy korzystania z internetu. Oznacza to więc, że prezent ten jest bardzo ciekawym pomysłem. Co istotne — nie ma też żadnych ograniczeń wiekowych jeśli chodzi o zakup sprzętu.

Zegarek smartwatch dla dzieci — wady

Jakie są wady posiadanie przez dziecko inteligentnego zegarka? Zegarek smartwatch dla dzieci budzi wątpliwości właśnie ze względu na łatwość w śledzeniu i ustawianiu kontroli rodzicielskiej. Często bowiem taki sprzęt umożliwia nie tylko śledzenie, ale też i podsłuchiwanie dziecka. Problem ten jest szeroki, bo może się okazać, że ktoś np. będzie podsłuchiwał dziecko np. w czasie lekcji. Sprzeciwia się temu również część nauczycieli. To jest zatem główna wada wskazywana przez przeciwników smartwatchy. Nie da się jednak zaprzeczyć pozytywom ich posiadania.

Smartwatch dla dzieci z funkcją dzwonienia

Część inteligentnych zegarków ma nie tylko opcje w postaci możliwości śledzenia przez GPS, czy liczenia kroków, ale również istnieje możliwość kontaktu z posiadaczem. Niektóre z nich mają własną kartę SIM, a inne łączą się z telefonem i w ten sposób umożliwiają wykonywanie połączeń. To zaś sprawia, że zawsze się ma kontakt z dzieckiem. Dzięki temu istnieje możliwość stałego połączenia z latoroślą i pewność, że wszystko jest w porządku. Smartwatch dla dzieci z funkcją dzwonienia to spokój dla rodziców.

Zobacz wideo Huawei Watch Buds, czyli zegarek rodem z Jamesa Bonda. Czy to ma sens? [TOPtech]

Smartwatch dla dzieci — ranking zmienia się co chwilę

Jeśli rozważa się zakup sprzętu elektronicznego, dobrze jest wybierać marki, które mają dobre opinie. Zegarki takie nie są tanie, a inwestowanie w sprzęt, który jest drogi i się nie sprawdza z uwagi na jakość, to wyrzucenie pieniędzy. Dlatego warto sprawdzać i czytać na temat takich rzeczy jak smartwatch dla dzieci. Ranking inteligentnych zegarków może być tutaj przydatnym narzędziem, które pomoże dokonać wyboru właściwego prezentu. Warto więc przed zakupem sprawdzić takie w internecie. Miejmy jednak na uwadze, że rynek stale się zmienia i z dnia na dzień pojawiają się coraz bardziej funkcjonalne i zaawansowane modele. 

Smartwatch dla dzieci z GPS pozwala z łatwością je namierzyć

Jednym z największych zmartwień rodziców jest to, gdzie znajduje się dziecko i czy da on radę we właściwym czasie dotrzeć na miejsce, by pomóc maluchowi w razie potrzeby? Tymczasem smartwatch dla dzieci z GPS sprawia, że można pozostawać z dzieckiem w kontakcie. Wbrew pozorom system ten nie ogranicza wolności dziecka, a daje możliwość właściwej opieki i pomocy. Oczywiście wszystko zależy od rodzica, czy nie będzie nadużywał możliwości, jakie daje inteligentny zegarek. Dzięki znajomości lokalizacji dziecka istnieje realna możliwość niesienia pomocy w razie potrzeby.

Zegarek dla dzieci smartwatch. Czy można odbierać połączenia telefonicznie?

Taki sprzęt to naprawdę bardzo dobre rozwiązanie. Jest połączony z telefonem, więc daje możliwość odbierania wszelkich połączeń — zarówno SMS jak i głosowych. Ułatwia to znacząco komunikację z dzieckiem, bo można połączenia odbierać, nawet jeśli dziecko nie ma telefonu w dłoni. Może je bowiem odebrać bezpośrednio z zegarka. Wtedy rozmowa włącza się na głośnomówiącym.

Jaki jest najlepszy smartwatch dla dzieci?

To trudne pytanie, bo wszystko zależy od tego, jakich funkcji od niego oczekujemy. Im więcej opcji chcemy mieć dostępnych, tym będzie droższy. Dobrze jest też zapoznać się z opiniami i rankingami co do awaryjności sprzętu. Wybierając więc prezent tego rodzaju dla dziecka, należy wziąć pod uwagę nie tylko potrzeby rodzicielskie, ale i to, czy i jakie sporty uprawia latorośl oraz jakie funkcje będą potrzebne. Sama potrzeba opieki i sprawdzania, gdzie przebywa dziecko, nie może bowiem stanowić głównego powodu dla zakupu takiego zegarka. Nie należy bowiem przekraczać granic właściwej opieki na rzecz nadmiernej kontroli dziecka.

Smartwatch dla dzieci — opinie. Czy warto się nimi sugerować?

Tak, zawsze warto zobaczyć, jakimi ocenami cieszy się dany sprzęt. Na pewno warto uwzględnić, że jest wiele różnych prezentów dla dzieci, ale do najtańszych nie należy na pewno smartwatch dla dzieci. Opinie mogą więc pomóc ustrzec się przed nietrafionym podarunkiem, który nie będzie spełniał swoich funkcji.

Zobacz też: Prezent na mikołajki dla 6-latka. Inspiracje na sprawdzone podarunki dla dziecka

Więcej o: