Ma 11 dzieci. Wprowadziła 5 restrykcyjnych zasad, które muszą przestrzegać. "Od 8. roku życia mają robić pranie"

Ogarnięcie dużej rodziny jest bez wątpienia sporym zadaniem. Niektórzy rodzice postanawiają zaangażować swoje pociechy do pomocy. I to już od najmłodszych lat.

Więcej ciekawych treści znajdziesz na Gazeta.pl
Wielu rodziców, przyznaje, że ogarnięcie domu przy dwójce jest sporym wyzwaniem. Jak więc sobie radzą osoby, które mają kilkoro, a nawet kilkanaścioro dzieci? To jest prawdziwy wyczyn.

Zobacz wideo Rodzina Mai Hyży to pełnoprawna rodzina patchworkowa. "Pogodzić 3 światy jest momentami ciężko"

Brenda Martin ma jedenaścioro dzieci. Chętnie dzieli się w mediach społecznościowych tym, jak wygląda ich życie. Opowiada, jakie zasady musiała wdrożyć, by dom funkcjonował prawidłowo.

Kobieta przyznaje, że gdyby nie fakt, że jej dzieci same się myją, czy robią sobie śniadanie, nie mogłaby nic zrobić, bo najzwyczajniej w świecie - nie miałaby na to czasu. Chcąc zapanować nad domem, matka postanowiła ustalić kilka kluczowych zasad, dzięki którym życie będzie "płynąć bez zakłóceń".

Dzieci same szykują sobie śniadanie

Brenda ustaliła, że dzieci same muszą przygotować i podać sobie śniadanie, ale to nie wszystko. Jedzą też lunch i kolację w formie bufetu. Kobieta pokazała nawet na Instagramie, jak to wygląda. Dzieciaki ustawiają się grzecznie w kolejce, by móc wziąć z kuchni to, na co mają ochotę.

Nie robię posiłków, podając dania do stołu

- przyznaje kobieta. To nie koniec jej wymagań względem pociech. Od 8. roku życia dzieci robią pranie.

 

Najważniejszą zasadą jest jednak to, że dzieciaki mają system rotacyjny, jeśli chodzi o wykonywanie prac domowych.

Każdy ma codzienne i cotygodniowe obowiązki domowe (...) Nauczyłam się, że nie muszę robić rzeczy, które robią "wszyscy inni". "Ja nie jestem pokojówką dzieci... Jesteśmy zespołem. Pomagają udźwignąć ciężar i czują się tak potrzebni i docenieni!

- wyjaśnia Brenda.

Internauci doceniają zasady wprowadzone w domu Brendy

Wiele osób chwali w komentarzach kobietę, za to, że od małego uczy dzieci samodzielności i odpowiedzialności.

Jeśli twoje dzieci robią to wszystko bez żadnych skarg i rozumieją, że "mamy" nie są ich osobistymi pokojówkami, ale prawdziwymi ludźmi i powinny również pracować jako zespół, to zasługują za to na owację na stojąco

- napisała jedna z osób. "Szczerze mówiąc, jesteś najlepszą mamą na świecie", "Cieszę się, że przełamaliście ten system i stereotyp matek to pokojówki... Jestem z ciebie dumna, mamo" - dodawali też inni.

I faktycznie, trzeba przyznać, że wprowadzone w tej rodzinie zasady się sprawdziły. Wszyscy wyglądają na zadowolonych, a dom jest czysty i zadbany.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.